Reakce na Krčálovu rezignaci: Nemít diplom je v Babišově vládě výhoda, změny si nestačíme zapisovat

Důstojné vystoupení. Tak hodnotí rezignaci ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála z ČSSD předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše si ve straně kvůli fluktuaci ministrů v Babišově vládě „nestačí aktualizovat tabulku“. Krčál v úterý odpoledne oznámil, že kvůli chybám ve své bakalářské práci rezignuje.

Praha (Aktualizováno: 17:28 17. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po demisi Taťány Malé (ANO) odchází kvůli nařčení z opsané bakalářské práce i Petr Krčál (ČSSD). | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Rezignaci jako jediný scénář řešení situace viděl premiér Andrej Babiš z hnutí ANO.

Ministr Krčál po 20 dnech rezignuje. ‚Nechci být zátěží,‘ řekl kvůli podezření z opisování

Číst článek

„Rezignace Petra Krčála byla jediným možným řešením. Výběr nástupce nechám na ČSSD. Pokud na MPSV přijde paní Maláčová, její studium v zahraničí bude určitě ve vládě plus,“ sdělil České televizi.

„Oceňuju, že to pan Hamáček vyřešil rychle. Doufejme, že zbytek vlády má diplomy v pořádku, a že už nebudeme řešit takové problémy,“ řekl pak na odpolední tiskové konferenci před Úřadem vlády.

Kalousek: bylo to důstojné

Dlužno uznat, že Petr Krčál vystoupil důstojně. Přeji mu hodně štěstí a úspěchů v dalším životě,“ napsal na twitteru k odchodu dalšího ministra Miroslav Kalousek. Podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila je ve vládě Andreje Babiše (ANO) výhodou vysokoškolské vzdělání nemít.

Ukazuje se, že v této vládě mají ministři bez vysoké školy evidentně výhodu.

15:12 – 17. 07. 2018

29 723

Podle předsedy SPD Tomia Okamury jde o Babišovu neuvěřitelnou blamáž“.

„Další ministr jeho vlády po několika dnech rezignoval pro podvody a nekompetentnost. To je ta vláda odborníků, kterou sliboval Andrej Babiš? Zklamal na celé čáře, nemá odborníky, není schopen vést Českou republiku ani domluvit složení vlády,“ napsal na twitteru Okamura.

'Zachoval se jako chlap'

Europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL Krčálovu rezignaci ocenil. „Zachoval se jako chlap, pan Babiš by si z něj měl vzít příklad.“ 

„Jsou lidé, kteří odstupují ze svých funkcí při pouhém podezření, a jsou lidé, kteří neustále tvrdí, že všechno je kampaň a že to je na ně nastrčeno,“ konstatoval předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

#krcal se zachoval jako chlap. Pan #babiš by si z něho měl vzít příklad. Za mě @ČSSD palec nahoru!

15:24 – 17. 07. 2018

3 73

Předseda Pirátů Ivan Bartoš na twitteru poznamenal, že si se spolustraníky nestačí změny ve vládě zapisovat. „Fluktuace ministrů v jednotlivých resortech je tak vysoká a periody jejich působení tak krátké, že si už ani u Pirátů nestíháme aktualizovat tabulku.“

Pád dalšího ministra ukazuje špatnou personální práci ze strany Andreje Babiše i předsedy @ČSSD Jana Hamáčka. Oba tahají kandidáty náhodně z klobouku. Celková bilance není dobrá - dva posty pro Hamáčka a již druhá personální změna. Za týden.

17:00 – 17. 07. 2018

2 76

Na twitteru Krčálovo rozhodnutí komentoval i poslanec za STAN Petr Rakušan. „Jsem moc rád, že Andrej Babiš sestavil vládu odborníků. Bravo.“

Králíci z klobouku podle Zbyňka Stanjury z ODS pomalu docházejí premiéru Babišovi. Předseda poslaneckého klubu nejsilnější opoziční strany upozornil také na to, že ČSSD se dosud nepodařilo prosadit do Černínského paláce svého nominanta.

Vláda "odborníků" A.Babiše získala důvěru 264 dnů po volbách. Během tři týdnů její existence rezignovali 2 ministři, dodnes nemá ministra zahraničí. Ještě několik rezignací a dojdou i králíci v klobouku

15:51 – 17. 07. 2018

40 624

„Je to rozhodnutí, které je odpovědné vůči vládě i vůči sociální demokracii, aby nepoškozoval vlastní politickou stranu,“ uvedl pak předseda KSČM Vojtěch Filip v České televizi. Dodal, že rozhodnutí považuje za „včasné“.

Závěrečné práce českých politiků: zvětšená písmena kvůli rozsahu i okopírovaná maturitní otázka

Číst článek

„Za mě ten problém ukazuje na hlubší nesrovnalosti v oblasti vysokého školství, absolventské práce evidentně byly v minulosti zpracovávány různým způsobem,“ myslí si místopředseda ČSSD Martin Netolický.

Akreditační komise či ministerstvo školství by se měly podle něj zabývat tím, jak sjednotit standard kvality prací.

Za dobré řešení považuje Netolický i jméno možné Krčálovy nástupkyně Jany Maláčové.

„Byla ředitelkou odboru rodinné politiky a problematiku zná velmi detailně,“ uvedl. Může tak podle něj navázat okamžitě.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme