Bývalý ředitel ROP Severozápad Kušnierz může na svobodu, rozhodl soud. Státní zástupce se odvolal

Obvodní soud pro Prahu 6 v úterý vyhověl žádosti o podmíněné propuštění bývalého ředitele ROP Severozápad Petra Kušnierze, uvedl server iDnes. Proti rozhodnutí se ale odvolal státní zástupce, a o podmíněném propuštění tak bude rozhodovat městský soud. Kušnierz si ve věznici odpykává sedmiletý trest za ovlivňování dotačních projektů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kušniersz u Vrcního soudu na Praze 4 | Foto: Filip Jandourek

Kušnierz v úterý u soudu řekl, že pokud by byl propuštěn, má zajištěné bydlení i práci jako administrativní pracovník v zemědělské firmě. Zároveň uznal, že jako člověk ve vedoucí a manažerské funkci selhal.

Obvodní soud pro Prahu 6 ve svém kladném rozhodnutí přihlédl k tomu, že se Kušnierz ve výkonu trestu chová řádně, už uhradil peněžitý trest a také byl už jednou na podmínku propuštěn. Poprvé byl totiž Kušnierz pravomocně odsouzen na pět let za přijímání úplatků a zneužití pravomoci. Ven z vězení se i v tomto případě dostal na podmínku.

Kušnierz Česko neblaze proslavil, píše vrchní soud ke kauze ROP. Žalobce podal dovolání

Číst článek

To bylo také jedním z argumentů státní zástupkyně proti podmíněnému propuštění. „Vzhledem k tomu, že pan odsouzený byl odsouzen souhrnným trestem, tedy za více trestných činů, tak to svědčí o tom, že to je osoba s tendencí k páchání trestné činnosti,“ uvedla podle serveru iDnes. Vzhledem k odvolání žalobkyně proti úternímu verdiktu bude o Kušnierzově podmíněném odchodu z věznice rozhodovat Městský soud v Praze.

K sedmiletému trestu za ovlivňování dotačních projektů byl Kušnierz pravomocně odsouzen loni v dubnu Vrchním soudem v Praze. Případ se týká ovlivňování projektů za 1,4 miliardy korun, zhruba 922 milionů korun dotační úřad proplatil. Kušnierz nejdříve vinu odmítal, později ale začal s policií spolupracovat a přivedl ji na stopu dalších podezřelých.

Kromě Kušnierze byli loni na jaře odsouzeni k podmíněným trestům také exnáměstek hejtmana Ústeckého kraje Pavel Kouda, další bývalý ředitel úřadu ROP Severozápad Pavel Markvart a úřednice Irena Kotlanová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme