Petr Mach bude moci na svobodu

Bývalý šéf fotbalové Sparty Praha Petr Mach bude moci opustit už brzy vězení. Soud totiž dnes rozhodl o jeho podmínečném propuštění. Mach si v Praze na Pankráci odpykával pětiletý trest za celní únik. Podle soudu byly splněny všechny podmínky pro propuštění Mach strávil za mřížemi pankrácké věznice 2 a půl roku, tedy polovinu trestu a a po tétodobě ho soud může pustit na svobodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mach | Foto: Martin Štěrba

Za Macha se dnes u soudu zaručili jeho příbuzní. I soudkyně uvedla, že se dá předpokládat, že povede slušný život. Pokud se neodvolá státní zástupkyně, stráví Mach Vánoce doma. Rozhodování soudu sledovali také Machovi příbuzní. Jeho sestra Marta Matrasová neskrývala své dojetí. "Po více než pěti letech, kdy naše rodina byla pronásledovaná a vydíraná, snad konečně budeme mít i my nárok na spořádaný a klidný život."

K rozhodnutí soudu se musí ještě vyjádřit státní zástupce. Potom teprve vydá soud vězeňské službě příkaz, aby Macha propustila. Podle informace pracovníka věznice trvá vyřízení těchto záležitostí zhruba tři dny. Vánoce by tedy měl už strávit doma.

Mach byl odsouzen v roce 2001. Nepřihlásil totiž k proclení svůj luxusní vůz, který koupil v Německu. Stát tak připravil na daních o více než milion korun.

Státní zástupkyně zatím rozhodnutí soudu nedostala. Až po jeho doručení se rozhodne, jestli podá stížnost. V takovém případě by o Machově osudu rozhodoval soud ještě jednou.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme