Petr Mach už je na svobodě

Bývalý šéf fotbalové Sparty Petr Mach opustil brány Pankráckého vězení. Obvodní soud pro Prahu 4 vydal pracovníkům věznice příkaz, aby ho propustili na svobodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mach | Foto: Martin Štěrba

Žalobkyně Blanka Valsamisová se rozhodla nepodávat stížnost proti včerejšímu soudnímu rozhodnutí o podmíněném propuštění. Za Macha se u soudu zaručili jeho příbuzní. Jeho sestra Marta Matrasová neskrývala své dojetí. "Po více než pěti letech, kdy naše rodina byla pronásledovaná a vydíraná, snad konečně budeme mít i my nárok na spořádaný a klidný život."

Soud pro Prahu 4 ve středu vyhověl Machově žádosti o prominutí poloviny pětiletého trestu a konstatoval, že Mach splnil všechny podmínky, které jsou nutné k tomu, aby mohl být propuštěn. Má odpykanou polovinu trestu a ve věznici se dobře choval.

Mach byl odsouzen za to, že nepřihlásil k proclení svůj luxusní automobil BMW. Podle verdiktu tím stát připravil o více než jeden milión korun. Do vězení nastoupil v červnu 2001.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme