Kdo je Petr Michek? Podnikatel, právník a kandidát do Senátu figuroval ve více kauzách

Tři a půl milionu korun, které měl v bankovním trezoru bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek, mu měl půjčit podnikatel Petr Michek. Ten patřil k čelným představitelům Paroubkovy strany LEV 21 a nyní kandiduje do Senátu za stranu Moravané. Figuroval také v kauzách takzvaného Toflova gangu nebo firmy Lavimont spojené s expremiérem za ČSSD Stanislavem Grossem. Server iROZHLAS.cz sestavil Michkův profil.

Profil Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel Petr Michek, který kandiduje do Senátu za stranu Moravané. | Zdroj: Web Petra Michka

Petru Michkovi je 44 let. Vystudoval práva na Masarykově univerzitě v Brně.

Bývalý předseda Národních socialistů letos kandiduje do Senátu za politickou stranu Moravané.

Jak napsala Mf Dnes, ostravskou kandidaturu Jiřího Paroubka do Senátu podpořil částkou čtvrt milionu korun.

3,5 milionu v Paroubkově trezoru. ‚Vraťte mi je,‘ žádal podnikatel expremiéra kvůli rozvodu

Číst článek

Michek v minulosti svědčil v případu policejní mafie - takzvaného Toflova gangu. Podnikatel v soudní ohrádce svědčil proti gangu policejních vyděračů. Připustil, že nějaký čas se členy organizované skupiny nedobrovolně spolupracoval. Bylo to prý ale proto, že ho gang vydíral.

Petr Michek se objevil také v kauze Stanislava Grosse a firmy Lavimont. Podle obžaloby měl jako likvidátor poškozovat věřitele firmy Lavimont. Soud ho nejprve odsoudil, pak byl ale pravomocně zproštěn obžaloby.

V minulosti stanul Michek před soudem také kvůli tomu, že ředitele brněnského studia České televize Karla Buriana pomluvil, když ho nařkl ze spolupráce se zločinci. Soud ho tehdy osvobodil.

V minulosti se chtěl Michek, mimochodem bývalý představitel strany LEV 21 Jiřího Paroubka a sponzor strany, ucházet o křeslo v Senátu za hnutí ANO - konkrétně v roce 2014 na Znojemsku.

„V souladu s vnitřními pravidly a po provedení standardních procedur a osobním pohovoru dospělo hnutí ANO k závěru, že pro nominaci na senátora má k dispozici vhodnější kandidáty,“ uvedl tehdy poslanec a šéf jihomoravské buňky ANO Bohuslav Chalupa pro Mf Dnes.

Petr Michek vede spolu s hercem Jiřím Krampolem v Prostějově Občanskou poradnu.

Hana Mazancová, Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme