Petr Nečas: Jiří Paroubek by měl vysvětlit financování občanského sdružení

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se vyvoláním předčasných voleb snaží odvést pozornost od svých vlastních problémů - v České televizi tak reagoval místopředseda ODS Petr Nečas na plán sociálních demokratů vyslovit nedůvěru vládě. Paroubek by měl podle Nečase především vysvětlit hospodaření sdružení své bývalé manželky Zuzany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas | Foto: Úřad vlády ČR

"Teď po kauze Jiřího Čunka je na řadě samozřejmě pan Paroubek, aby vysvětlil 14 milionů, které se propraly přes občanské sdružení jeho bývalé ženy," řekl Nečas.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Nečas v ČT : J. Paroubek by měl vysvětlit financování

"Myslím, že se už prokázalo, že tam byly daňové úniky, neplacené daně v době, kdy byli manželé, kdy to byl jejich bezpodílový majetek, kdy to chodilo na jejich společné účty, že je to záhadné objevení se peněz. Ani tak výkonná, známá nadace jako je nadace Terezy Maxové nedokáže během pár měsíců shromáždit 14 milionů," soudí Nečas.

Jiří Paroubek své bývalé choti doporučil, aby nechala ve sdružení udělat procesní audit. Paroubková v prohlášení pro média uvedla, že organizace Pomoc pro budoucnost našim dětem plně dodržuje právní předpisy. Sponzory svého občanského sdružení neuvedla. V pátek dále oznámila, že dodatečně uhradila daň z jednoho před tím omylem nezdaněného finančního daru.

Podle Paroubka ale mají lídři ODS se sponzory větší problémy než jeho bývalá žena. "Mirek Topolánek, Ivan Langer či Tomáš Julínek a další by měli dát nyní karty na stůl se svými občanskými sdruženími, míč je na jejich straně," uvedl ve své tiskové zprávě na konci října šéf ČSSD.

Milan Kopp, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme