Petr Pithart je hospitalizován ve Vinohradské nemocnici

Předseda Senátu je hospitalizován ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech a byla mu nasazena léčba antibiotiky. Petr Pithart náhle onemocněl v závěru oficiální návštěvy Irska, odmítl setrvat v dublinské nemocnici a v noci se vrátil spolu s ostatními členy delegace do Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle dublinských lékařů je příčinou jeho zdravotních problémů s největší pravděpodobností plicní infekce provázená vysokými horečkami.Jak hlásí zvláštní zpravodaj ČRo 1 - Radiožurnálu Miroslav Konvalina, šéf Senátu byl stižen nevolností v závěru čtyřdenní návštěvy Irska. Celý den měl teploty a lékaři na dublinském letišti mu nedoporučili cestu do Prahy. Zařídili jeho převoz do blízké nemocnice, kde se ve čtvrtek večer podrobil vyšetření. Místním lékařům Petr Pithart sdělil, že chce za každou cenu odcestovat zpět do vlasti, a před 22. hodinou byl na vlastní žádost z nemocnice propuštěn. Leteckým speciálem se pak s dalšími členy senátní delegace vrátil krátce před půlnocí do Prahy. Během letu jednou použil kyslíkovou masku a okamžitě po příletu byl převezen do vinohradské nemocnice.

Na zdravotní stav předsedy Senátu se Český rozhlas 1 - Radiožurnál zeptal náměstka ředitele Fakultní nemocnice na Královských Vinohradech Leoše Kabáta. Jak informoval, Petr Pithart byl hospitalizován kolem půl jedné v noci. Během noci a časně ráno probíhala potřebná vyšetření. Noc strávil pacient klidně.

Přestože se už cítí lépe, v nemocnici si ještě Pithart nějaký čas poleží. Jak Českému rozhlasu potvrdil přednosta druhé interní kliniky Fakultní nemocnice v Praze na Vinohradech Michal Anděl, nemocniční léčba potrvá ještě asi 5 až 7 dní. Petr Pithart má akutní infekci močových cest a horečka nadále trvá. Pokud mu teplota do 24 hodin neklesne, budou mu změněna antibiotika.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme