Vokřál končí v hnutí ANO. Vadí mu napojení brněnských buněk na ‚různé lidi z podsvětí‘

Místopředseda hnutí ANO, jeho kandidát na hejtmana a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál končí v hnutí ANO, napsal v pondělí s odvoláním na Vokřála server Aktuálně.cz. Vokřál svůj krok zdůvodnil napojením brněnské buňky hnutí na podsvětí.

Brno (Aktualizováno: 19:30 1. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda hnutí ANO, jeho kandidát na hejtmana a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál končí v hnutí ANO. | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Během víkendu jsem se definitivně rozhodl, že moje cesta v hnutí je dále neudržitelná. Z více důvodů. Dlouhodobě jsem se snažil prosazovat liberální pojetí hnutí, tak, jak jsem do něj vstupoval v roce 2014. ANO se ale vydalo spíše směrem politikaření v klasické partaji, kde jedinou starostí je vyhrát volby. Toto je pro mě málo,“ uvedl Vokřál pro server s tím, že neuvažuje o kandidatuře v krajských volbách za jinou stranu ani o další politické kariéře.

Bývalý brněnský politik Švachula podezřelý z korupce zůstane ve vazbě, soud se obává jeho útěku

Číst článek

Vokřál v uplynulých týdnech navrhoval zrušení tří brněnských buněk ANO – v Židenicích, Starém Lískovci a v Černovicích. Důvodem bylo mimo jiné napojení na lidi, kteří figurovali v kauze korupce kolem veřejných zakázek na Brně-středu spojených s JIřím Švachulou. Předsednictvo strany to ale neschválilo.

„Organizace byly z mého pohledu jednoznačně napojeny na různé lidi, řekl bych až z podsvětí. Neumím se srovnat s tím, že se velrybaří lidi, účelově se mění bydliště jen proto, aby někdo někde mohl být členem či na kandidátce,“ řekl Vokřál Aktuálně.cz a Hospodářským novinám.

Babiš: Mrzí mě to

Premiér a předsedu ANO Andrej Babiš uvedl, že ho odchod Vokřála z hnutí mrzí. Zároveň dodal, že vedení jihomoravské organizace dlouhodobě přehlíželo a neřešilo to, že do hnutí v Brně přišli lidé, kteří tam být neměli.

„Situace v Brně, která už delší dobu poškozuje naše hnutí, je důsledkem toho, že do naší jihomoravské krajské organizace přišli lidé, kteří tam nikdy být neměli. Vedení této organizace o problému dlouho vědělo, ale přehlíželo ho a neřešilo. Přitom to je jejich kompetence a povinnost. Lidí, kteří poškozují jméno našeho hnuti, se musíme zbavit. Odchod Petra Vokřála mě každopádně mrzí,“ uvedl premiér.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme