Petr Wolf po poslaneckém klubu opouští i samotnou ČSSD

Sociální demokracie ztrácí nejen další hlas ve sněmovně, ale současně přichází už o čtvrtého člena strany. Poslanec Petr Wolf po včerejším odchodu z klubu ČSSD dnes oznámil, že vystupuje i ze strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Wolf | Zdroj: ČTK

Místopředseda sněmovny a šéf moravskoslezské organizace Lubomír Zaorálek tvrdí, že nikomu z vedení o svých úmyslech Wolf nic neřekl: "My jsme se snažili s panem poslancem spojit, předsednictvo moravskoslezského Krajského výkonného výboru ho pozvalo na zítřejší mimořádné jednání výboru a bohužel se nám nepodařilo poslance Wolfa zastihnout, mluvit s ním. Přesto všemi způsoby ho vyzýváme k tomu, aby se zítra jednání zúčastnil a aby nám podal vysvětlení."

Poslanec Wolf nezvedá telefon. Serveru Novinky.cz řekl, že odjíždí na dlouhodobě plánovanou služební cestu, ze které se vrátí až příští sobotu. Ve středu chtěla nejsilnější opoziční strana vyvolat ve sněmovně mimořádné jednání o americkém radaru. To se jí ale teď patrně nepodaří.

Petr Wolf prý v posledních dnech čelil výhružkám, které mu chodily v SMS zprávách. Podle čelných představitelů ODS je to důsledek tlaku, kterému jsou vystaveni členové ČSSD.

Lubomír Zaorálek to ale odmítá: "Na té celé věci je evidentní, že se jedná o něco jiného než o špatné chování k panu poslanci Wolfovi. Pro mne je důležité zkoumat metody, které vedou k tomu, že poslanci sociální demokracie opakovaně, za velmi podobných situací opouštějí klub sociální demokracie. Ty metody jsou podle mě korupční a policejní, a to je to, co my budeme hlavně zkoumat."

Předseda sněmovního zahraničního výboru Jan Hamáček z ČSSD dnes v České televizi tvrdil, že Wolfův odchod je dílem vlády. Podle něj se situace opakuje pokaždé, když se vláda ocitne v úzkých, například při žádosti o vyslovení důvěry, při prezidentské volbě nebo nyní, při blížícím se hlasování o radaru.

Místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra Alexandr Vondra to ale odmítá. Jak řekl České televizi, v sociální demokracii je podle něj velké vnitřní pnutí: "Já se skutečně ohrazuji proti tomu, že by to souviselo s politikou vlády. Spíše se domnívám, že to souvisí s tím, že celá řada lidí v řadách sociální demokracie prostě není schopná snášet brutální nátlak ze strany Davida Ratha a dalších."

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme