Petra Buzková havarovala

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petra Buzková měla v Praze autonehodu, při které nebyl nikdo zraněn. Podle policie se dnes ve 13:19 na Janáčkově nábřeží v pátém pražském obvodu o sebe bočně „otřela“ dvě osobní auta. Prvním byla služební Škoda Octavia, řízená Buzkovou, a druhým VAZ 2102. Na něm byla způsobena škoda asi 5000 korun; Octavia poškozena není. Nikdo z účastníků nehody před jízdou podle policie nepil alkohol.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při pravé straně vozovky jela kolona aut, která kvůli hustotě provozu brzdila. Na levé straně ulice jela další kolona aut, mezi nimi i Octavia Buzkové. Ta podle informací policejní mluvčí správně neodhadla boční odstup vozidel a narazila do levé strany auta jedoucího ve vedlejší koloně.

Podle informací tiskového oddělení pražské policejní správy se Buzková nevěnovala dostatečně řízení. Vzhledem k tomu, že má jako držitelka poslaneckého průkazu imunitu, policie v takových případech nemůže uložit blokovou pokutu, vysvětlila pracovnice tiskového útvaru Eva Miklíková. Podle ní se bude případem nadále zabývat oddělení nehod dopravní policie. Závěry pak oznámí sněmovně. Obdobné případy řeší sněmovní mandátový a imunitní výbor.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme