Petra Kvitová si nepřišla pro vyznamenání kvůli horečce, hledá se náhradní termín

Prezident Miloš Zeman při předávání státních vyznamenání na Pražském hradě 41 osobností. Mezi oceněnými byla i tenistka Petra Kvitová, která si ale nakonec pro vyznamenání do Vladislavského sálu nepřišla.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na Pražský hrad nepřišla (archivní foto) | Foto: Edgar Su | Zdroj: Reuters

„Rozhodla horečka, kterou se Petře nepodařilo snížit po jejím návratu z Turnaje mistryň v Asii,“ vysvětlil Radiožurnálu mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal.

V životě jsem ji neviděl, vypověděl u soudu obžalovaný z útoku na Kvitovou. Ta bude muset k soudu

Číst článek

Aktuálně sedmá tenistka světového žebříčku účast na ceremoniálu odmítla na poslední chvíli kvůli nemoci. I proto za ni ve Vladislavském sále ocenění nikdo nepřevzal.

„Petra do poslední chvíle věřila, že na Hrad může jít, ale už za týden ji čeká finále Fed Cupu v Praze a nechtěla riskovat, že by se u ní nastupující viróza nějakým způsobem rozvinula,“ řekl Tejkal.

Vyznamenání Za zásluhy I. stupně tenistka, která ještě minulý týden hrála v Singapuru na Turnaji mistryň, dostane později. „Pokusíme se najít termín, kdy by dodatečně mohlo být vyznamenání předáno,“ napsal Vladimír Kruliš, ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky.

Kromě Kvitové vyznamenání dostalo dalších pět sportovců. Osobně ve Vladislavském sále byli Helena Suková a Radek Štěpánek. Za Petra Čecha a Ester Ledeckou převzali ocenění manažeři.

Olympijský gymnasta a odbojář v době druhé světové války Jan Gajdoš byl Řádem bílého lva vyznamenán in memoriam.

Prezident ocenil také tři padlé vojáky z Afghánistánu. Ocenění převzal i redaktor Československého rozhlasu Karel Lánský, který v srpnu 1968 vedl protiokupační vysílání. Celkem bylo vyznamenáno 41 osobností. 

100 let nasi republiky. Co vic si prat, nez byt jeji soucasti? Jsem hrda na to, ze ji mohu reprezentovat ❤🇨🇿

19:19 – 28. 10. 2018

65 1347

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme