V životě jsem ji neviděl, vypověděl u soudu obžalovaný z útoku na Kvitovou. Ta bude muset k soudu

Hlavní líčení v případu napadení tenistky Kvitové bylo odročeno na 8. a 9. ledna. Vyslechnut byl jen obžalovaným a další dokazování bude následovat. Radim Žondra, který měl útok spáchat, zůstává ve vazbě. K soudu se pak možná bude muset dostavit i samotná Petra Kvitová, která se bude připravovat na Australian Open.

Aktualizováno Brno (Aktualizováno: 19:24 29. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radim Žondra. Muž, který měl podle obžaloby napadnout Petru Kvitovou | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Radim Žondra podle žalobce Kvitové předloni v prosinci v bytě v Prostějově vážně pořezal levou ruku. Muži za vydírání a přečin porušování domovní svobody hrozí až 12 let vězení, vinu popírá. Kvitová u hlavního líčení přítomna nebyla.

Státní zástupce obžaloval muže, který napadl tenistku Petru Kvitovou

Číst článek

Eskorta přivedla Žondru krátce po deváté hodině. Podle státního zástupce Ivana Hrazdiry se muž dostal do bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde provézt revizi kotle. V bytě ji ale napadl a vážně pořezal na ruce.

„Zazvonil na venkovní zvonek a poté, co ho poškozená pustila do domu a bytu a ukázala mu, kde má ohřívač vody, v momentě, kdy k němu stála zády, přiložil jí nůž na krk a vznesl blíže nespecifikovaný požadavek,“ uvedl Hrazdira. Kvitová se začala bránit, muž ji pořezal na levé ruce, v níž drží raketu. Odešel, když mu nabídla 10 tisíc korun, které si vzal.

Kvitová se podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů, k tenisu se dvojnásobná wimbledonská vítězka vrátila po pěti měsících. Od té doby získala šest titulů.

„Tohoto skutku jsem se nedopustil, nikdy v životě jsem ji neviděl, kromě televizních přenosů,“ uvedl ve své výpovědi Žondra. Řekl, že ani neví, kde Kvitová bydlí, v místě jejího bydliště se nenacházel.

„O sport se zajímám všeobecně, sleduji i tenis i hru Petry Kvitové, patří jí dík za to, co všechno předvedla,“ uvedl obžalovaný.

Petra Kvitová si nepřišla pro vyznamenání kvůli horečce, hledá se náhradní termín

Číst článek

Petra Kvitová u soudu

Tenistka u hlavního líčení nebyla, stejně jako její zmocněnec Martin Paštika. Obhájkyně Žondry však vznesla požadavek, aby se v lednu tenistka k soudu dostavila.

„Máme zde určité pochybnosti. V rámci přípravného zařízení dle našeho názoru nebyly zajištěny informace, které by prokazovaly nevinu mého klienta,“ řekla Českému rozhlasu Brno jeho advokátka Lucie Janovská Nejedlá, která proto navrhuje i výslech dalších svědků včetně Petry Kvitové.

Ta by měla vypovídat 8. ledna, kdy se ale bude chystat na Australien Open, které startuje v polovině ledna.

„Budeme zvažovat formu, jakým způsobem to proběhne. Uděláme vše možné proto, aby se nemusela do soudní síně fyzicky dostavit,“ řekl mluvčí tenistky Karel Tejkal. Připomněl, že státní zástupce nevyžadoval, aby musela Kvitová o celém útoku znovu mluvit před soudem.

Souzen i jinde

Policie uzavřela vyšetřování útoku na Petru Kvitovou. Útočníkovi hrozí až 12 let vězení

Číst článek

Žondra je zároveň souzen v jiném případu. V září ho soud poslal na 2,5 roku do vězení za to, že před třemi lety dal tip lupičům, kteří posléze přepadli advokáta v Lysicích na Blanensku. Útočníci advokáta mučili a oloupili o věci za 50 tisíc korun.

Žondra vinu popírá a proti rozsudku se odvolal. Už v roce 2012 dostal u odvolacího vrchního soudu pravomocný trest 7,5 roku vězení kvůli tomu, že se podílel na přepadávání osamělých důchodců. Později ho soud propustil na podmínku.

Případ napadení Kvitové olomoucká krajská policie vyšetřovala jako vydírání, loni v listopadu jej odložila. Letos jej znovu otevřel útvar Policejního prezidia. Krajské státní zastupitelství dostalo návrh na obžalobu Žondry v srpnu, muže obžalovalo 5. října.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme