Trest za přepadení Kvitové přezkoumá Nejvyšší soud. V lednu dostal odsouzený Žondra 11 let

Trest za přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě přezkoumá Nejvyšší soud. Před týdnem převzal dovolání spolu se spisem, vyplynulo z justiční databáze InfoSoud. Na případ v pondělí upozornila Česká televize. Vrchní soud v Olomouci letos v lednu zvýšil odsouzenému Radimu Žondrovi trest z osmi na 11 let vězení.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radim Žondra u soudu (5. února 2019)

Radim Žondra u soudu (5. února 2019) | Foto: Martin Sekanina/CNC | Zdroj: Profimedia

Krajský soud v Brně původně Žondru potrestal za těžké ublížení na zdraví. Odvolací soud na žádost žalobce překvalifikoval jeho jednání na loupež s přísnější trestní sazbou v rozpětí 10,5 až 16 let, a to s ohledem na jeho předchozí trestnou činnost. Žondra vinu opakovaně popřel.

Soud zpřísnil trest za napadení tenistky Kvitové. Žondra by měl za mřížemi strávit 11 let

Číst článek

Podle odvolacího senátu není o Žondrově vině pochyb, svědčí proti němu řada důkazů včetně výpovědi napadené tenistky. Rozhodnutí Nejvyššího soudu lze s ohledem na průměrnou délku řízení očekávat za několik týdnů až měsíců.

Incident se odehrál v prosinci 2016. Pachatel se do bytu dostal pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle a kontrolu teplé vody. Když mu tenistka v koupelně pustila vodu, útočník jí přiložil zezadu na krk nůž, který Kvitová chytila oběma rukama. Muž nakonec odešel z bytu s 10 000 korun, které mu nabídla.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka při potyčce s útočníkem utrpěla řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Absolvovala čtyřhodinovou operaci a na turnaje se vrátila po téměř půlroční pauze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme