Pecková se rozhodla ignorovat prezidenta. ‚Není pro mě morální podpora téhle země,‘ řekla

Po posledních slovech prezidenta Miloše Zemana vyzvala budoucí středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) lidi, aby přestali hlavu státu sledovat. Na twitterovém účtu napsala, že ho začíná „absolutně ignorovat.“ Na dotazy serveru iROZHLAS.cz o prezidentu Zemanovi nechtěla odpovídat. „Opravdu se nechci panem prezidentem dále zabývat,“ podotkla Pecková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Pecková | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Není pro mě morální podpora téhle země. A to je všechno, co k tomu chci říct. Opravdu se nechci panem prezidentem dále zabývat,“ řekla serveru iROZHLAS.cz Petra Pecková.

Na slova hlavy státu reagovala Pecková v sobotu večer. Na svůj twitterový účet napsala, že prezident je rád středem pozornosti a dále už ho nebude sledovat. Ke tweetu připojila i hashtag „nenitomujprezident“ a „pridejtese“.

Na dotaz dodala, že nesouhlasí se vším, co prezident v rozhovoru pro MfD řekl.

Pane prezidente, dělá Vám dobře, že jste středem pozornosti. Tak už nebudete. Od dnešního dne Vás absolutně ignoruji. Drahocenné minuty času budu věnovat užitečným věcem. #pridejtese, #nenitomujprezident, #zemanuvlockdown forum24.cz/zeman-neschopn…

23:52 – 10. 10. 2020

347 4048

V době pandemie by měl prezident ztělesňovat stejnou roli, jakou zastává podle Peckové slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. „Teď národ potřebuje morální podporu, potřebuje získat naději, potřebuje mít autority, kterým věří a na které se spolehne,“ popisuje.

„Já si myslím, že mnozí z těch, kteří ho volili, se dnes diví,“ uvedla Pecková k otázce, koho by si přála jako demokraticky zvoleného prezidenta.

Osobu prezidenta Miloše Zemana Pecková odmítla dále hodnotit.

Zeman: Ruku natahují i neschopní podnikatelé, na šéfa BIS máme materiál, Babiš dostane dva pokusy

Číst článek

„Ale opravdu platí, už se o něm bavit nechci. Prostě chci dodržet to, co jsem včera (v sobotu – pozn. red.) napsala ve svém tweetu, a nechci dělat pravý opak toho, co jsem napsala,“ dodala na závěr Petra Pecková.

Na rozhovor prezidenta Zemana reagovala celá řada politiků. Velkou odezvu způsobila Zemanova věta o údajné složce na Michala Koudelku, ředitele Bezpečnostní informační služby, kterého opakovaně odmítá jmenovat generálem.

„Snaha Miloše Zemana o likvidaci ředitele BIS Michala Koudelky není klukovina ani trucpodnik. Je to dlouhodobá a systematická snaha o rozvracení ústavního pořádku České republiky,“ uvedl například Jan Lipavský (Piráti), místopředseda sněmovního výboru pro obranu.

Barbora Navrátilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme