Na většině Petřína se sáňkovat může. Vyhláška to zakazuje jen na některých místech, označí je cedule

Na většině kopce, odkud v úterý na Petříně strážníci vykázali sáňkaře, městská vyhláška o zákazu sáňkování a podobných aktivit neplatí. Podle mluvčí městské policie Ireny Seifertové nicméně lidé vjížděli i do míst, kde již se sáňkovat nesmí, a strážníci to řešit museli. Situaci by podle ní měly zpřehlednit cedule. Zásah strážníků v úterý kritizovala řada politiků včetně primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), podle kterého město vyhlášku změní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petřín | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí řekl, že podle něj lyžování na Petříně není v souladu se zákonem. Toto „nepřesné a možná do určité míry zavádějící“ prohlášení podle Seifertové vyvolalo vlnu mediálních dotazů, které měly povahu oznámení protiprávního jednání a strážníci se jimi ze zákona museli zabývat.

Strážníci vykázali z Petřína lyžaře i děti na sáňkách kvůli porušování vyhlášky o ochraně veřejné zeleně

Číst článek

„Situace byla komplikovanější o to více, že lidé na lyžích, bobech a snowboardech přejížděli z pozemku, kde je tato činnost vyhláškou o zeleni zakázána, na místa, kde je povolena,“ sdělila mluvčí. Podle vyhlášky je v Seminářské zahradě sáňkování zakázáno zejména nad dětským hřištěm, které je vedle mateřské školy Hellichova.

Postup strážníků byl podle Seifertové vstřícný, protože lidi pouze upozorňovali a neudělili žádnou pokutu.

„Situace je velmi emočně vypjatá, nejen pro veřejnost, ale i pro nás strážníky, proto se musíme ohradit proti výrokům, že strážníci někoho šikanují,“ řekla. Dodala, že o obsahu vyhlášky lze vést diskusi, ale v této chvíli je platná v této podobě.

V úterý postup strážníků kritizovala řada pražských politiků. Hřib označil vyhánění dětí ze svahu za nesmysl a řekl, že vyhlášku o ochraně veřejné zeleně, která stanovuje zákaz sáňkování na vybraných místech, bude nutné aktualizovat.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) na facebook napsal, že na Petřín přibude místní označení o tom, kde je sáňkování možné. To ve středu uvedla také Seifertová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme