Phil Collins odložil kvůli hlasu pražské koncerty na listopad

Britský zpěvák Phil Collins na pondělním a úterním koncertu v Praze nevystoupí. Podle Petra Nováka z pořádající agentury Interkoncert se nachladil a ztratil hlas. Fanoušci v Česku ale o něj nepřijdou, vystoupí v náhradních listopadových termínech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Phil Collins | Foto: philcollins.co.uk

"Problémy s hlasem už zastihly Collinse krátce po moskevské návštěvě, ve Vilniusu už nebyl schopen odehrát ani přídavky, proto se rozhodl zbytek koncertů přeložit," řekl Novák.

"Všem fanouškům v České republice se omlouvá a zve je na své nové koncertní termíny, a to 23. a 24. listopadu," upřesnil Novák. Zakoupené vstupenky zůstávají podle pořadatelů v platnosti.

Pražské koncerty mohou být pro české fanoušky poslední možností vidět Collinse na vlastní oči, zpěvák totiž ze zdravotních a rodinných důvodů prý již na další velké turné nepojede.

Collins, který je rovněž bubeník, pianista, skladatel, producent a herec, se narodil v roce 1951 v Londýně. Před kamerou stál poprvé již jako dítě. V roce 1970 začal hrát se slavnou skupinou Genesis, o šest let později se po odchodu Petera Gabriela stal vůdčí osobností kapely. Sólově debutoval v roce 1981 albem Face Value.

Má za sebou spolupráci například s Robertem Plantem, Erikem Claptonem, Brianem Enem nebo Robertem Frippem. Zatím poslední řadovou desku nazvanou Testify Collins vydal před třemi lety. V Praze se poprvé představil v roce 1997 na koncertě ve vyprodané Sportovní hale na Výstavišti.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme