Phil Collins odložil kvůli hlasu pražské koncerty na listopad

Britský zpěvák Phil Collins na pondělním a úterním koncertu v Praze nevystoupí. Podle Petra Nováka z pořádající agentury Interkoncert se nachladil a ztratil hlas. Fanoušci v Česku ale o něj nepřijdou, vystoupí v náhradních listopadových termínech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Phil Collins | Foto: philcollins.co.uk

"Problémy s hlasem už zastihly Collinse krátce po moskevské návštěvě, ve Vilniusu už nebyl schopen odehrát ani přídavky, proto se rozhodl zbytek koncertů přeložit," řekl Novák.

"Všem fanouškům v České republice se omlouvá a zve je na své nové koncertní termíny, a to 23. a 24. listopadu," upřesnil Novák. Zakoupené vstupenky zůstávají podle pořadatelů v platnosti.

Pražské koncerty mohou být pro české fanoušky poslední možností vidět Collinse na vlastní oči, zpěvák totiž ze zdravotních a rodinných důvodů prý již na další velké turné nepojede.

Collins, který je rovněž bubeník, pianista, skladatel, producent a herec, se narodil v roce 1951 v Londýně. Před kamerou stál poprvé již jako dítě. V roce 1970 začal hrát se slavnou skupinou Genesis, o šest let později se po odchodu Petera Gabriela stal vůdčí osobností kapely. Sólově debutoval v roce 1981 albem Face Value.

Má za sebou spolupráci například s Robertem Plantem, Erikem Claptonem, Brianem Enem nebo Robertem Frippem. Zatím poslední řadovou desku nazvanou Testify Collins vydal před třemi lety. V Praze se poprvé představil v roce 1997 na koncertě ve vyprodané Sportovní hale na Výstavišti.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme