Falešná reklama na mBank cílí na uživatele sociálních sítí. Snaží se získat jejich hesla

Na sociální síti facebooku se objevila reklama, která zákazníky banky mBank láká na podvodné stránky internetového bankovnictví. Po přihlášení by tak uživatelé mohli přijít o citlivé údaje. Web na internetové doméně Weebly je podle společnosti amatérský, banka klienty přesto nabádá k opatrnosti. S podobnými útoky se podle mluvčího setkává opakovaně.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukázka podvodných reklam, které se objevily na sociálních sítích.

Počet kybernetických útoků podle policejních statistik každý rok narůstá. | Zdroj: Repro Facebook

Reklama slibuje soutěž o dovolenou v hodnotě 40 tisíc korun a falešné stránky vydává za „nový vzhled internetového bankovnictví“. Vedení firmy mBank již případ zaznamenalo a svým klientům rozeslalo varovný e-mail.

„O tomto případně podvodném webu víme od nedělního rána a snažíme se jej co nejrychleji vyřadit z provozu,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz mluvčí společnosti mBank Štěpán Dlouhý.

Na podvod zatím podle informací Dlouhého nikdo nenaletěl. „Zatím nemáme hlášeny od našich klientů žádné problémy, jelikož se naštěstí se jedna o poměrně amatérský pokus. Přesto jim preventivně zdůrazňujeme, aby nikdy neklikali na podezřelé weby nebo reklamy“.

‚Je to byznys jako každý jiný.‘ Podvodníci s falešnými profily rozšířili svůj rajón o Instagram

Číst článek

K podobným útokům podle mluvčího dochází pravidelně. „Máme speciální oddělení, které potenciální phishingové útoky zaznamenává. Bohužel se opakují poměrně často, ať už prostřednictvím mailu, nebo webu. Naši experti sledují potenciální hrozby nepřetržitě a v reálném čase,“ dodává Dlouhý.

Počet kybernetických útoků podle policejních statistik každý rok narůstá. V loňském roce evidovala policie 6815 trestných činů na internetu, což je oproti roku 2017 nárůst o více než 1000 případů. Webové stránky policie před poskytováním autorizačních údajů k internetovému bankovnictví varují. Rizikové podle nich mohou být i mobilní platby.

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme