V Teplicích se po smrti předávkovaného muže shromáždil dav lidí. Situaci monitorovala policie

V sobotu zasahovala teplická policie proti mladému muži pod vlivem drog. Ten následně zemřel v sanitce během převozu do nemocnice v důsledku předávkování. Na místě, kde policie proti muži zasahovala, se v úterý sešlo podle policejní mluvčí 120 lidí k uctění památky. Podle reportéra Radiožurnálu jsou na místě lidé z různých míst Česka i Slovenska. Mluvčí pro iROZHLAS.cz uvedla, že situaci monitorovala a nedocházelo k žádným dopravním omezením.

Teplice (Aktualizováno: 21:40 22. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po úterní 17. hodině jsou na místě zhruba dvě stovky lidí. | Foto: Artur Janoušek | Zdroj: Český rozhlas

„To video nás naštvalo. Něco takového se může stát každému z nás,“ shrnul důvody shromáždění jeden z mužů. 

Video ze zákroku se šířilo na sociálních sítích. Na záběrech je vidět, jak policisté leží muži na nohou, ramenech a na krku. Muž ztratil vědomí a k zásahu dorazili také záchranáři. Z videa je patrné varování lidí, kteří upozorňují, že policisté muže dusí.

Jak hlásil z místa reportér Radiožurnálu, nesešli se jen místní. Oslovení tvrdili, že přijeli z Kladna, z Mělníka, někteří prý až ze Slovenska. 

„V tuto chvíli je na místě 120 osob. Jedná se o pietní akt. Samozřejmě to policie monitoruje,“ řekla pro server iROZHLAS.cz krátce po 16. hodině mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová. „Žádné omezení dopravy není,“ dodala. 

Lidé se na místě sešli po sobotní události, kdy během konfliktu s policií zemřel muž. Někteří incident kritizují jako použití nepřiměřené síly. Podle pitvy bylo důvodem úmrtí muže předávkování drogami. Policie na twitteru doprovodila video slovy „žádný český Floyd“ s odkazem na zabitého Američana George Floyda. 

Žádný “český Floyd”. Zákrok proti několikanásobnému recidivistovi, který pod vlivem OPL demoloval auta ve svém okolí a nedbal žádných výzev policistů, proběhl v souladu se zákonem a neměl žádnou souvislost s úmrtím zemřelého. Potvrdila to soudní pitva. 1url.cz/jK2Ia

16:38 – 21. 06. 2021

295 3958

Podle reportéra Radiožurnálu na místo přicházeli další lidé uctít památku a kolem 17. hodiny mohl dav čítat 200 lidí.

Sobotního incidentu v Teplicích si všímá i britský server The Guardian. Zmiňuje přirovnání k případu George Floyda a cituje i svědectví aktivisty Jozefa Mikera, který založil pietní místo.

Reagoval také ministr vnitra Jan Hamáček z ČSSD. V pondělním tweetu vyjádřil podporu zasahujícím policistům. „Pokud někdo pod vlivem návykových látek porušuje zákon, musí počítat s tím, že policie zasáhne. Hlavně díky práci policistů a policistek jsme v první desítce nejbezpečnějších zemí světa,“ napsal Hamáček.

ban, art Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme