Pilný na podzim skončí v politice. Ve volbách už nebude kandidovat

Ministr financí a poslanec hnutí ANO Ivan Pilný už nebude kandidovat v podzimních volbách do sněmovny. Hlavním důvodem jsou osobní problémy, píše deník Právo. Pilný měl být lídrem ANO na Vysočině, místo něj bude jedničkou zřejmě šéf poslanců hnutí Jaroslav Faltýnek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exministr financí Ivan Pilný | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

"Ano, je to tak. Hlavní důvodem jsou osobní problémy, do detailů však nechci zabíhat," řekl v úterý deníku Právo předseda hnutí ANO a exministr financí Andrej Babiš. Sám Pilný na dotazy nereaguje.

Měnit ministra financí před volbami byla kampaň. Občané vnímají, kdo co konkrétně dělá, říká Faltýnek

Číst článek

Krajský předseda ANO na Vysočině poslanec Josef Kott ČTK řekl, že jde o kolektivní rozhodnutí, které respektuje. Způsob vedení volební kampaně to neovlivní, dodal.

Pilného na Vysočině zřejmě zastoupí Faltýnek, který měl být původně lídrem v Olomouckém kraji. "Vysočina je zemědělský region, takže v tomto směru by to bylo logické," dodal Babiš.

Podle Kotta má Faltýnek jako předseda zemědělského výboru sněmovny pro Kraj Vysočina velký význam.

"Až ho celostátní výbor odsouhlasí, nemám s tím problém. Způsob vedení předvolební kampaně máme připravený a ať bude lídrem kdokoli, bude od nás mít potřebný servis, nic zásadního se pro nás nemění," řekl Kott ČTK.

Do čela olomoucké kandidátky se tak posune tamní hejtman a poslanec Ladislav Okleštěk. Ten ve funkci hejtmana v únoru nahradil Oto Koštu.

Babiš přitom hejtmany původně na předních místech kandidátek nechtěl, připomíná Právo. Zkraje roku prohlásil, že by se měli - stejně jako primátoři - předně věnovat své práci v regionu a o místa ve sněmovně se ucházet případně až ze spodních míst.

Vedení ANO bude kandidátní listiny schvalovat v pondělí.

kno, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme