Pilot ČSA zadržen s pistolí v kufříku

Na letišti v britském Birminghamu byl zadržen kapitán letadla Českých aerolinií. Bezpečnostní služba u něj při odletové kontrole objevila střelnou zbraň. Tu převážel v kufříku a údajně se jednalo o sportovní pistoli. Kvůli incidentu musel být let do Prahy zrušen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo ČSA | Foto: Jan Rosenauer

"Ze strany pilota se jedná o závažné porušení jak interních předpisů Českých aerolinií, tak mezinárodních úmluv vztahujících se k letecké dopravě. Celý případ je nyní v šetření britských orgánů. České aerolinie s nimi samozřejmě úzce spolupracují a zároveň jsme okamžitě kontaktovali český zastupitelský úřad v Londýně se žádostí o podporu při prošetření celé věci," sdělil Radiožurnálu mluvčí ČSA Daniel Plovajko.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Plovajko o incidentu v Birminghamu

Pilot pravidelné linky OK 661 je v tuto chvíli vyšetřován na svobodě a nesmí opustit Británii. Lze očekávat, že trestem bude vyhoštění ze země a zákaz opětovného vstupu na britské území.

Pro cestující, kteří zrušenou linkou nemohli odletět do Prahy, znamenal tento incident neplánované zdržení. Do Prahy nakonec přiletěli asi s dvou a půl hodinovým zpožděním. "Zajistili jsme jim nejbližší možné spojení," říká mluvčí Plovajko.

Zda si pilot zbraň vezl už z Prahy a prošel s ní tak bez povšimnutí kontrolou na Ruzyni, nebo ji zakoupil až v Británii, zatím naše aerolinie podle mluvčího nevědí. "Toto teď je otázkou samotného šetření a vzhledem k tomu, že šetření nebylo uzavřeno, tuto informaci zatím nemám k dispozici."

Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme