Pilot nepřežil pád ultralehkého letadla

Nedaleko Postoloprt na Lounsku havarovalo včera před osmnáctou hodinou ultralehké letadlo. Pilot byl na místě mrtev. V letadle byla kromě pilota ještě jeho dcera, která při pádu utrpěla pouze lehká zranění a je hospitalizována v nemocnici v Lounech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ultralehké letadlo | Foto: Jan Rosenauer

Příčiny neštěstí zatím nejsou známy. Podle jednatele žateckého Aeroklubu Bronislava Švarce šlo nejspíš o nešťastnou náhoda. "Nemůžu komentovat jestli pilotní chyba, nebo jestli se stala závada na letadle. Bylo to do nás vzdušnou čarou třináct kilometrů, nikdo to z nás neviděl," uvedl Švarc. Policie vyslýchá svědky nehody a trosky letadla podrobí analýze letecká inspekce.

Podle Švarce se jednalo o zkušeného pilota. "Měl nalétáno tak pět set šest set hodin na ultralehkých letadlech. Deset let tady s náma létal a podílel se i na vybudování klubu," dodal.

V Ústeckém kraji spadl naposledy ultralehký letoun před třemi týdny v Chřibské na Děčínsku. Oba členové posádky zahynuli v troskách letadla, které se po dopadu vzňalo. Stroj dopadl jen několik desítek metrů od hospodářské usedlosti, nikdo další nebyl zraněn.

Martin Hromádka, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme