Piloti po jednání s prezidentem aerolinek přerušili protest

Piloti ČSA po jednání s prezidentem firmy Miroslavem Kůlou přerušili své téměř tři týdny trvající protesty. Důvodem je podle prezidenta odborového sdružení pilotů CZALPA Radomila Kratochvíla příslib, že další jednání o podobě kolektivní smlouvy povede přímo Kůla a k dohodě dojde během dvou týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadla | Foto: Jan Rosenauer

"K žádné konkrétní dohodě v současné době nedošlo, jediné co všechny zúčastněné strany deklarovaly, je zájem na dalších jednáních, která budou probíhat v následujících týdnech," řekl Radiožurnálu o dnešním mimořádném jednání mluvčí ČSA Daniel Plovajko.

Piloti a pět dalších odborových sdružení požadují po vedení společnosti samostatné kolektivní smlouvy, zatímco management podniku a jedna odborová organizace prosazuje jedinou smlouvu pro všechny zaměstnance.

Podle odborářů jediná smlouva nedokáže ošetřit specifika jednotlivých profesí. Piloti se netají ani tím, že v rámci samostatného vyjednávání budou požadovat růst mezd.

Piloti na podporu svých požadavků před necelými třemi týdny zahájili protestní akci, která zpožďovala zhruba polovinu pravidelných letů.

Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme