Piráti oznámí výsledek jednání o bývalém náměstkovi Lukášovi Koláříkovi v pondělí

Předsednictvo Pirátů se v neděli zabývalo situací kolem bývalého náměstka ministra vnitra Lukáše Koláříka. Jeho bývalá asistentka kromě jiného tvrdí, že ji fyzicky napadl. Luboš Kudláček z mediálního odboru Pirátů po 22.00 sdělil, že vedení Pirátů stále jedná. Výsledek jednání chce vládní strana sdělit v pondělí poté, co informuje členskou základnu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Kolařík

Lukáš Kolařík | Zdroj: Profimedia

Předseda strany Ivan Bartoš v pátek uvedl, že obvinění považuje za vážná. Kolářík na stranickém fóru ve čtvrtek požádal o pozastavení členství u Pirátů. Případem se zabývá policie.

Kolářík na ministerstvu vnitra skončil před několika týdny, tehdy to vysvětlil osobními důvody. Informoval o tom Deník N, který také uvedl, že je za odchodem potyčka, která se odehrála po jedné z akcí ministerstva vnitra a které se Kolářík účastnil. Bývalý náměstek souvislost potvrdil.

Ani Piráti nejsou imunní vůči papaláštví, vládu ale kauza Kolářík neohrozí, míní komentátor Dolejší

Číst článek

„Má rezignace částečně souvisí s incidentem, při kterém došlo k fyzickému napadení mojí ženy a při jehož řešení jsem osobně selhal,“ napsal tehdy serveru Kolářík.

Podle Seznam Zpráv později vyšlo najevo, že šlo o potyčku mezi ním, jeho manželkou Janou a jeho asistentkou, se kterou měl milostný poměr.

Kolářík podle webu později na neveřejné části pirátského fóra uvedl, že asistentka vešla k nim do pokoje, kde „bila jeho spící ženu a bila ji pěstmi i věcmi, které byly po ruce“ a také že ji ohrožovala nožem. Události se podle webu odehrály 1. června v hotelu Spiritka na pražském Břevnově, což je ubytovací zařízení ministerstva vnitra.

Seznam Zprávy následně přinesly vyjádření asistentky, která popřela, že by Koláříkovu manželku ohrožovala nožem, a uvedla, že ji Kolářík po hádce udeřil dvakrát pěstí a na zemi do ní několikrát kopl.

Tehdejší náměstek ministra následně pro web reagoval, že při sebeobraně „došlo pouze k úderu, kterému předcházelo neoprávněné vniknutí do pokoje, ve kterém jsme spali, ozbrojené napadení mojí ženy a napadení mě.“

Kolářík požádal na stranickém fóru o pozastavení členství. „Vzhledem k aktuálně probíhající mediální kauze, která se týká mé osoby, pozastavuji členství ve straně, protože nechci, aby s ní byla strana spojovaná,“ uvedl.

Na vědomí to na fóru vzala předsedkyně jihočeských Pirátů Veronika Kovářová, protože Kolářík byl místopředsedou krajského sdružení.

Piráti podle Bartoše od počátku situaci brali velmi vážně a řešili ji.

„Násilí v Pirátské straně netolerujeme, naopak dlouhodobě bojujeme za lepší postavení obětí. Lukáš Kolářík vyvodil odpovědnost, rezignoval na pozici náměstka ministra vnitra 4. července, pozastavil členství a s tím i působení ve vnitrostranických funkcích,“ uvedl v pátek na twitteru předseda Pirátů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme