Michálek nadále zůstane místopředsedou Pirátů, hlasování členů zůstalo bez usnesení

Jakub Michálek v pondělí ustál hlasování členů Pirátské strany a zůstal jejím místopředsedou. Ani jedna ze tří volených možností – pro odvolání, proti odvolání a odročení rozhodnutí na lednové jednání celostátního fóra – nezískala nadpoloviční počet hlasů. Jednání tak skončilo bez usnesení, potvrdila to mluvčí Pirátů Karolína Sadílková.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Michálek | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ve čtyřdenní internetové volbě se vyjádřilo 770 členů, což je 76 procent z celkového počtu 1008.

Hlasovat mohli členové pro všechny možnosti, žádnou, to znamená odevzdat prázdný lístek, nebo cokoli mezi tím. Hlasů proti Michálkově odvolání bylo 371, pro odvolání 294 a pro odročení 184. Aby se jedna z variant stala platnou, musela by získat 386 hlasů.

Piráti jednají o odvolání Michálka. ,Mám pouze vysoké nároky na lidi,‘ brání se nařčení z šikany

Číst článek

Michálek se krátce po zveřejnění výsledků k situaci vyjádřil na facebooku. Potvrdil již dříve avizovanou informaci, že na pozici místopředsedy znovu kandidovat nebude. Kauzu mimo jiné označil za příležitost k osobnímu rozvoji a slíbil, že bude trénovat „své empatické schopnosti“. Uvedl také, že chce pracovat na usmíření s lidmi, kteří podnět vznesli. Celé Michálkovo vyjádření si můžete přečíst zde.

Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová pro Radiožurnál uvedla, že sama hlasovala pro Michálkovo setrvání ve funkci. Fakt, že tato varianta získala největší počet hlasů – i když ne nadpoloviční většinu – podle ní ukazuje, že podpora Michálkovi je jasná. Strana kauzu vnímá jako příležitost k profesionalizaci, dodala.

Obvinění z šikany

Podnětem k hlasování byl příspěvek vedoucí personálního odboru Pirátů Jany Koláříkové na stranickém fóru, která minulý týden hovořila o Michálkově arogantním jednání a psychické šikaně podřízených.

Europoslanec Mikuláš Peksa následně uvedl, že by rezignoval na funkci místopředsedy, pokud jím Michálek zůstane. Michálek v reakci uvedl, že nikoho nešikanoval, ale má vysoké nároky na výkon lidí.

V lednu v Ostravě strana na celostátním fóru zvolí nové vedení. 

vvr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme