Zastupitelé Prahy 5 odvolali pirátského starostu Mazura. Střídá ho dosavadní místostarostka Zajíčková

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání. Novou starostkou Prahy 5 je dosavadní první místostarostka Renáta Zajíčková (za ODS). Podpořili ji zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5. Nyní se budou volit čtyři místostarostové a čtyři radní.

Praha (Aktualizováno: 13:17 17. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský úřad Praha 5, radnice (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Myslím si, že jsme odvedli solidní práci. Co se týče zájmu městské části Praha 5, jejich obyvatel a vůbec veřejného zájmu, udělali jsme dobrou práci,“ řekl Radiožurnálu bývalý starosta Prahy 5 Daniel Mazur.

Jablonecká koalice se rozpadla. Za pomoci opozice zastupitelé v čele s ANO odvolali dva radní

Číst článek

Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

Novou koalici budou podle hlasování o odvolání zřejmě tvořit ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5. V opozici patrně zůstanou Piráti a klub KDU-ČSL.

Návrh odvolání starosty podal předseda klubu SNOP 05 Jiří Vejmelka. Piráti a SNOP 5 v loňských volbách kandidovali společně, poté se však rozhádali a rozdělili na dva kluby.

Nová starostka uvedla, že 15 let budovala soukromou střední školu a novou pozici považuje za další výzvu, jak přispět k lepšímu životu v Praze 5.

Pátá městská část má zhruba 85 000 obyvatel a zahrnuje Hlubočepy, Košíře, Motol, Radlice, Smíchov a části Jinonic, Malé Strany a Břevnova.

mav, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme