Piráti chtějí po starostovi Prahy 6 Kolářovi vysvětlit pochybné posudky, jinak budou žádat jeho rezignaci

Opoziční Piráti v Praze 6 budou na zasedání zastupitelstva městské části požadovat rezignaci starosty Ondřeje Koláře (TOP 09). K rezignaci ho vyzvou, pokud nevysvětlí situaci vzniku dvou právních posudků, za které radnice zaplatila 340 000 korun. Podle serveru Aktuálně.cz šlo o plagiáty poskládané z veřejně dostupných dokumentů.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Stanoviska vypracovala advokátní kancelář Petra Kubíčka, který je spolužákem starosty, uvedla ve středu mluvčí Pirátů Prahy 6 Georgia Hejduková.

Bezpečnostní výbor stojí v ‚ricinové kauze‘ za BIS. Dodali přesvědčivé důkazy, říká většina poslanců

Číst článek

Nejbližší zasedání zastupitelstva Prahy 6 se koná ve čtvrtek. Koalici v této městské části vytvořila TOP 09, KDU-ČSL, ODS a STAN. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu má 27 hlasů. Piráti disponují devíti hlasy, v opozici jsou dále ANO a Zelení.

„Platit více než čtvrt milionu z veřejných peněz za posudky stažené z internetu svým spolužákům považujeme za nehoráznost,“ uvedl zastupitel Jiří Hoskovec (Piráti). Zastupitelský klub Pirátů bude na plánovaném zasedání zastupitelstva Prahy 6 požadovat vyvození politické odpovědnosti.

Právní posudky se týkaly účasti a postavení obce ve správních řízeních. Stanoviska měla Praze 6 pomoci k tomu, aby mohla efektivněji vést stavební a další úřední řízení a řešit problematiku vyvlastnění. Podle mluvčí Pirátů Prahy 6 Georgie Hejdukové je vypracovala advokátní kancelář Petra Kubíčka, který je spolužákem starosty.

Z čistého textu posudku, tedy bez hlavičky či uvedení obsahu, jenž má 58 stránek, čítá původní autorský text necelých sedm stránek, napsal server. Zbytek dokumentu podle Aktuálně.cz tvoří dlouhé doslovně převzaté pasáže, u nichž advokát Kubíček neuvedl zdroj.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme