Piráti nemusí platit pokutu 55 tisíc. Soud zrušil rozhodnutí dohledového úřadu

Piráti uspěli u Krajského soudu v Brně, kde se bránili pokutě 55 tisíc korun od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Soud dnes rozhodnutí úřadu zrušil a věc mu vrátil k dalšímu řízení, řekla bez dalších detailů mluvčí soudu Eva Angyalossy.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupci Pirátů | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Piráti dostali pokutu 55 tisíc korun za to, že v termínu před sněmovními volbami, které se uskutečnily v roce 2017, nezveřejnili na internetu informace o financování volební kampaně ani údaje o dárcích. Proti pokutě se rozhodli bránit u soudu a ten jim vyšel vstříc.

„Rozhodnutí úřadu se ruší a věc se mu vrací k dalšímu řízení,“ řekla Angyalossy. K odůvodnění neřekla nic bližšího.

Mluvčí dohledového úřadu Linda Hrubešová řekla, že úřad nemá k dispozici celé rozhodnutí soudu. „Proto se k věci nemůžeme vyjádřit. Obecně vítáme každé rozhodnutí soudu, které úřadu umožní dále zpřesňovat jeho výkladovou praxi,“ uvedla Hrubešová. Úřad může podat kasační stížnost, podle Hrubešové ale není jasné, jak bude postupovat.

Dohledový úřad rozdal už mnoho pokut v souvislosti s různými volbami. Ze sněmovních stran dostali jako Piráti stejnou pokutu za stejný prohřešek v parlamentních volbách i Starostové a nezávislí, kteří se také brání u soudu, a také KSČM obdržela pokutu 68 tisíc za nezveřejnění dárců v termínu a neoznámení internetových stránek úřadu. „U STAN ani KSČM dosud soud nerozhodl,“ uvedla mluvčí dohledového úřadu Linda Hrubešová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme