Piráti spustili nový stranický web, který se nápadně podobá portálu Seznam.cz

Česká pirátská strana dnes spustila nový stranický web Pirati.cz, který velmi věrně napodobuje vzhled portálu Seznam.cz. Piráti tak prý chtějí vyvolat debatu o kopírování v digitálním prostředí a na internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový stranický web České pirátské strany | Foto: Matěj Skalický | Zdroj: Český rozhlas

Podle Jakuba Šumanského z portálu Seznam.cz jde v první řadě o velmi podařenou recesi. „Myslíme si, že se povedla. Na druhou stranu určitě takovéhle kroky neschvalujeme,“ říká.

Pro Seznam.cz je to prý úplně nová situace. „V tuto chvíli zjišťujeme, jakým stylem je naše značka nebo naše stránky chráněné, abychom se k tomu mohli vyjádřit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakub Šumanský ze Seznamu.cz reaguje na nový stranický web České pirátské strany

Podle Pirátů na rozvržení webu nebo na použitou barvu nikdo monopol nemá. „Řešit podobné situace je velmi složité. Ten web je velmi podobný, ale úplně přesně nás například fonty nekopírují,“ uvádí Šumanský.

Piráti jsou známí svým bojem proti ochraně autorských práv a zákonů, které znemožňují kopírování film, hudby a dalších autorských děl. Novým stranickým webem chtějí rozpoutat debatu o digitálním prostředí.

Šumanský si myslí, že stránka je prvním krokem, jakým stylem se může právě taková diskuze rozpoutat. "Pokud se jim to povede, tak Seznam.cz tuto diskuzi samozřejmě uvítá,“ uzavírá.

Lucie Husárová 1, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme