Piráty znepokojil záměr ANO získat předsedu imunitního výboru. Svolávají schůzku opozičních stran

Piráti chtějí jednat se všemi parlamentními stranami s výjimkou hnutí ANO o obsazení výborů ve sněmovně. Vadí jim, že ANO vedené Andrejem Babišem, který je podezřelý z podvodu v dotační kauze, chce svého člověka v čele mandátového a imunitního výboru. Radiožurnálu to potvrdil předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Bartoš (Piráti)

Ivan Bartoš (Piráti) | Zdroj: ČTK

Podle Michálka není vhodné, aby hnutí ANO mělo svého člověka v čele mandátového a imunitního výboru. „Předseda mandátového a imunitního výboru bude moct ovlivňovat jednání výboru. Zejména bude probírat otázku vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Domníváme se, že by předsedou měl být někdo neutrální z opoziční strany,“ popisuje pro Radiožurnál Jakub Michálek.

Piráti nechtějí připustit vládu bez důvěry. Podle Bartoše by se mohli obrátit na Ústavní soud

Číst článek

Piráti zatím všem stranám kromě hnutí ANO poslali pozvánku na neformální setkání. Na odpověď zatím čekají. Schůzka by se měla konat ještě tento týden.

„Smyslem schůzky, které by se měly účastnit všechny strany kromě ANO, je koordinovat preference opozičních stran při obsazení některých výborů sněmovny a rovněž diskutovat problém, že hnutí ANO chce mít předsedu mandátového a imunitního výboru,“ uvedli v pondělí Piráti v tiskové zprávě.

Kluby většiny stran se sejdou ve sněmovně v úterý. Vedle obsazení jednotlivých výborů prodiskutují také volby předsedy dolní komory. Některé strany ale už vyjádřily podporu kandidátovi hnutí ANO Radku Vondráčkovi.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme