VIDEO: Z ruky do ruky. Stovky dobrovolníků v Písku stěhovaly knihovnu netradičním způsobem

Stovky studentů a dobrovolníků pomáhaly v úterý stěhovat knihy do nové knihovny v Písku. Lidé vytvořili živý řetěz a propojili starou a novou budovu na Alšově náměstí.

Písek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žáci z 11 základních a středních škol v úterý pomáhali stěhovat knihy do nové písecké knihovny. Vytvořili živý řetěz, pomocí něhož publikace ze staré do nové knihovny přemísťovali. Fond písecké knihovny obsahuje na 135 000 knih. Studenti přestěhovali jen zlomek z tohoto objemu, řekla Českému rozhlasu České Budějovice Štěpánka Činátlová z písecké knihovny.

„Akce měla mimo jiné symbolický podtext v tom, že jsme chtěli, aby se na jednom místě setkali a poznali žáci z co největšího počtu píseckých škol. Navíc jsme v nich chtěli vytvořit ještě větší vazbu na knihovnu,“ uvedla.

Živý řetěz podle ní měřil asi 150 metrů, což je vzdálenost, která od sebe dělí bývalou a novou knihovnu.

Objekt, v němž sídlí nová knihovna a také centrum vzdělávání, stavěl Písek téměř dva roky. Náklady na projekt činili 139 milionů korun bez daně. V budově kdysi byla škola a restaurátoři při stavbě objevili malby z 19. století. Nová knihovna by se měla pro veřejnost otevřít 26. dubna.

Jitka Cibulová Vokatá, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme