Testování pítek v centru Prahy. Kde můžete zahnat žízeň v letních parnech?

Teploty rostou a s nimi i žízeň. V metropoli funguje více než padesát pítek. Víte, kde se například osvěžit v Praze 1? A v jakém stavu pítka jsou? V Praze je lidé najdou ve Františkánské zahradě, na Jungmannově náměstí a v Jilské ulici. Všechna místa se jednou za měsíc kontrolují a voda z nich je pitná.

Reportáž Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pítko ve Františkánské zahradě | Foto: Lenka Vrzalová

Trasa z Hlavního nádraží na Staroměstské náměstí je turisticky oblíbená. Právě tuto trasu se rozhodla otestovat reportérka Českého rozhlasu. Na stránkách Prahy 1 píšou, že zde najdete čtyři pítka. Ve Vrchlického sadech, ve Františkánské zahradě, na Jungmannově náměstí a v Jilské ulici.

Hledání ve Vrchlického sadech proběhlo neúspěšně. Ani před hlavní budou nádraží, u sochy Wodroowa Wilsona nebo směrem k dětskému hřišti nebylo pítko nalezeno. 

Ve Františkánské zahradě oproti tomu nebloudíte a pítko najdete velmi snadno. Je totiž zakomponované do skulptury, která stojí uprostřed zahrady. Pítko je čisté a voda, která je brána z vodovodu, osvěží a chuťově je v pořádku. 

V pořadí třetí napajedlo se vyskytuje na Jungmannově náměstí, blíže k Václavskému náměstí. Jeho stav není tak perfektní jako ve Františkánské zahradě, vypadá ale čistě. 

Poslední pítko se nachází v Jilské ulici. Zelenou pumpu najdete naproti kostelu mezi lavičkami. Pozor, je lehké ho přehlédnout. Vypadá totiž spíše jako hasičská pumpa. Navíc je pokreslené graffiti a polepené samolepkami. Toto pítko bylo ze tří nalezených v nejhorším stavu. Svým vzhledem za prvé nelákalo k napití, a za druhé z něho trčela hadice, která nevypadla zcela čistě. Na osvěžení v největším parnu nebo načepování vody do láhve ale toto pítko postačí. 

Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové se všechna pítka pravidelně jednou měsíčně kontrolují a voda z nich je pitná. 

Lenka Vrzalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme