Pitr: Agrofert usiluje o ovládnutí trhu s biopalivy

Agrofertu Andreje Babiše nejde jen o získání pěti lukrativních firem ze skupiny Unipetrol, ale o mocenské ovládnutí Čepra a Správy státních hmotných rezerv, aby tak mohl dostat pod kontrolu celý český trh s biopalivy. Alespoň se to domnívá podnikatel Tomáš Pitr, jehož skupinu premiér Jiří Paroubek obvinil z organizace schůzky lobbyisty Jacka Spyry, bývalého ředitele vládního kabinetu Zdeňka Doležela a poradce Roberta Piksy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEPRO

Tomáš Pitr tvrdí, že Andrej Babiš dosazuje do obou institucí svoje lidi - šéfem Čepra se po odchodu Tomáše Kadlece stal Pavel Švarc, člověk s Andrejem Babišem úzce spojený. Přestože tyto instituce nebude holding Agrofert vlastnit, mohou mu jít na ruku, například v cenách produktů, míní Pitr.

"Čepro už Babiš ovládl, už ho vlastně řídí, a Státní hmotné rezervy vlastně řídí člověk, kterého si tam účelově dosadili."

Pitr tím míní místopředsedu Správy státních hmotných rezerv Stanislava Svobodu. Ten je shodou okolností tchánem třetího účastníka schůzky Spyry s Doleželem - údajného vládního poradce Roberta Piksy. To, že jeho zeť byl účastníkem schůzek se Spyrou a Doleželem, ale Svoboda jako problém pro své působení v čele důležité státní instituce nevnímá.

"Nepociťuji žádný problém, protože zetě jsem si nevybral já, vybrala si ho moje dcera - což je samozřejmě vtip, ale já si myslím, že jestli někdo někde sedí, tak tam prostě sedí a je to jeho problém."

Obchodní ředitel holdingu Agrofert Jiří Haspeklo Pitrův výrok o snaze ovládnout skrz Čepro a Správu státních hmotných rezerv český trh s biopalivy odmítl. "Chodím na představenstva, jsem blízko panu Babišovi, ale toto jsem v životě neslyšel."

Více o případu Unipetrol uslyšíte na Radiožurnálu v dnešním dopoledním pořadu Pod kůži, krátce po půl jedenácté.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme