Pitva prokázala v těle malé Terezky alkohol

Nečekaný zvrat v případu Terezky Čermákové může přinést výsledek soudní pitvy. Až dosud vyšetřovatelé soudili, že zemřela nešťastnou náhodou - matka ji měla ve spánku zalehnout. Jak však ČRo 1 - Radiožurnálu řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková, odborné expertízy vypovídají o jiné verzi případu s výrazně vyšší trestní sazbou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Mohu potvrdit, že toxikologickým vyšetřením orgánů mrtvé byl prokázán alkohol, k jeho množství se znalci vyjádří do 14 dnů." Až bude mít vyšetřovatel případu k dispozici všechny odborné posudky, může podle mluvčí uvažovat o změně právní kvalifikace z trestného činu nedbalostního na úmyslný.

Vyšetřovatel případu Milan Řečínský označil zprávy dnešního tisku, že Terezka měla v krvi jedno a půl promile alkoholu, za spekulativní. Dodal, že alkohol sice může vznikat při rozkladu těla, ne však v takovém množství. Vyšetřovatel také uvedl, že má už k dispozici předběžnou zprávu psychiatrů o duševním stavu matky a není v ní nic, co by potvrzovalo její nepříčetnost.

Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme