Pivovary začínají zdražovat

Od pondělí bude dražší plzeňské pivo. Prazdroj zvýší cenu za točené i lahvové. Například nejprodávanější české pivo Gambrinus podraží v lahvích o dvacet haléřů, točené potom o šedesát haléřů. Štamgastům se pochopitelně zdražení nelíbí, ale jak říká plzeňský výčepní Jiří Hlouša na spotřebě se to určitě neprojeví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivo | Foto: Jan Rosenauer

"Budou reptat, ale nic s tím nenadělají. Prvních 14 dní si dá každý o jedno pivo méně, začnou remcat, ale za 14 dní už budou na své hladině. Zdražovat budeme, protože platíme nájem, a když se platí nájem, tak se musí zdražit."

Do konce roku podraží také Staropramen. Mluvčí pivovaru ale zatím nevěděla, kdy se ceny zvýší a o kolik přesně. Další velké pivovary - Budvar a Starobrno teď o zdražení neuvažují. Podobně mluví také představitelé svazu malých nezávislých pivovarů. Chtějí počkat, jak se zdražení plzeňského piva projeví na trhu.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Petra Hynčíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme