VIDEO: Pizzerii v Příbrami zapálil maskovaný žhář. Pátrá po něm policie, zveřejnila videozáznam

Pizzerii v Příbrami před dvěma týdny podle policie úmyslně zapálil žhář, který předtím na zem vylil hořlavinu. Celou situaci ve čtvrtek 3. prosince v noci zachytily podnikové kamery, jejichž záběry nyní policie zveřejnila. Zároveň prosí veřejnost o pomoc při pátrání.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pachatel v černém oblečení nejprve po pizzerii v Pražské ulici rozlil z plastového pětilitrového barelu hořlavinu. Následně podnik ve čtvrtek 3. prosince kolem 23.00 zapálil. Podle policie pak ještě zapálil auto zaparkované ve dvoře.

„Pachatelé následně z místa odjeli vozidlem combi tmavé barvy typově odpovídající vozu značky Škoda Superb III nebo Audi A6, a to směrem do Žižkovy ulice,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

„Úkony trestního řízení policisté zahájili pro trestný čin obecné ohrožení a poškození cizí věci,“ vyjmenovala.

Policisté zároveň žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli, kterého zachytily podnikové kamery. „Kdo by ho poznal, ať se ozve přes bezplatnou linku 158 nebo na telefon 724 128 090,“ dodala Schindlová.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Škoda se podle prvních odhadů vyšplhala na 1,5 milionu korun. Z okolních budov byla podle policie evakuována asi desítka lidí.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme