Zdravotnictví upraví strategii očkování. Mezi prioritními skupinami budou všichni učitelé

Mezi prioritními skupinami pro očkování proti koronaviru budou všichni učitelé, i ti z mateřských a speciálních škol. Po středečním jednání zástupců ministerstev školství a zdravotnictví napsala mluvčí školství Aneta Lednová. Úpravu strategie, která určuje pravidla očkování proti koronaviru, žádal šéf resortu Robert Plaga (za ANO).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nyní se v očkovací strategii píše, že mezi prioritními skupinami, které budou očkovány před běžnou populací, budou nejdříve zdravotníci v nemocnicích a lůžkových zařízeních. Ilustrační foto | Foto: stock exchange, Brian Hoskins

Zástupci obou úřadů podle Lednové jednali o úpravě dokumentu tak, aby dostali přednost všichni pedagogičtí pracovníci s důrazem na ty z mateřských a speciálních škol.

Antigenní testy budou zadarmo i po 15. lednu, oznámilo ministerstvo. Statistiky už provedených nemá

Číst článek

„Ministerstvo zdravotnictví deklarovalo, že prioritizace pro uvedené skupiny bude v očkovací strategii upřesněna,“ uvedla mluvčí resortu školství.

Ministerstvo zdravotnictví ale uvedlo, že jednání se týkalo „úpravy matice protiepidemického systému pro oblast školství“.

Sdělovat závěry schůzky by podle mluvčí Barbory Peterové bylo v tuto chvíli předčasné.

Nyní se v očkovací strategii píše, že mezi prioritními skupinami, které budou očkovány před běžnou populací, budou nejdříve zdravotníci v nemocnicích a lůžkových zařízeních, hospitalizovaní senioři, poté další lékaři a lidé v domovech pro seniory.

V Česku přibylo 16 329 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvíc od začátku pandemie

Číst článek

Následně by měli vakcínu dostat také vojáci, kteří pomáhají v boji s nemocí covid-19, příslušníci integrovaného záchranného systému. Dále se počítá i s pedagogickými pracovníky, v dokumentu jsou uvedeni ale pouze učitelé v základních školách. Právě to v úterý Plaga kritizoval.

Očkování proti koronaviru v Česku začalo 27. prosince. Za první dva dny bylo podle dostupných údajů očkováno zhruba 3100 lidí, tedy asi 0,3 promile obyvatel. Z první dodávky je podle informací z nemocnic už většina vypotřebovaná. Dnes do nemocnic dorazila další dodávka 19 500 dávek, která zamířila i do krajů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme