Plaga tvrdí, že zdravotnictví v očkovací strategii opomenulo učitele mateřských škol. Žádá nápravu

Ministr školství Robert Plaga (ANO) bude požadovat úpravu strategie, která určuje pravidla očkování proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví v ní podle Plagy opomenulo pracovníky mateřských a speciálních škol. Možnost očkování pro pedagogické pracovníky byla přitom dohodnuta jako jedna z priorit strategie. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová řekla, že ministerstvo pracuje na metodice očkování, ve které je explicitně zohlední.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 18:21 29. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr školství Robert Plaga | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Plaga uvedl, že nová verze vakcinační strategie neodpovídá původnímu záměru. „Obzvláště pracovníci v mateřských a speciálních školách, kde nejsou nastavena režimová opatření nepřetržitého nošení roušek, by měli být při vakcinaci maximálně upřednostněni. V tomto duchu budeme požadovat úpravu vakcinační strategie,“ popsal ministr argumenty pro upřednostnění daných zaměstnanců.

‚Strašlivá chyba.‘ Vláda podle oslovených expertů zaspala s kampaní k očkování proti koronaviru

Číst článek

„Vnímáme potřebu, aby měli možnost být očkováni všichni pedagogičtí pracovníci, a proto můžeme ujistit, že žádné pedagogy, ani ty z mateřských či speciálních škol, neopomeneme. Ministerstvo zdravotnictví pracuje na metodice pro očkování, v níž toto bude explicitně zohledněno,” uvedla Peterová.

Očkovací strategii schválila vláda 7. prosince. První verze strategie ale ještě neobsahovala podrobnosti k organizaci očkování. Nynější verze byla dokončena před vánočními svátky. V Česku by podle ní mělo vzniknout 30 center pro očkování proti nemoci covid-19 a zhruba od května mají očkovat i praktičtí lékaři.

Přednostně budou očkováni zdravotníci, hasiči, policisté či vojáci a také lidé z rizikových skupin při nákaze koronavirem jako senioři či chronicky nemocní. Širší veřejnost se bude moci nechat očkovat asi až od března.

Možnost očkování pro pedagogické pracovníky byla dohodnuta s @Ministerstvo zdravotnictví jako jedna z priorit očkovací strategie. Nová verze vakcinační strategie tomu však neodpovídá. Obzvláště pracovníci v mateřských a speciálních školách musí být při vakcinaci maximálně upřednostněni.

12:47 – 29. 12. 2020

10 99

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme