Střední školy distančně, základní prezenčně. Ministr Prymula o tom ujistil poslance

Dálkovou výuku na základních školách vláda zavádět nechce, ujišťoval poslance při čtvrtečních sněmovních interpelacích ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Od pondělí se na dva týdny zavřou v oblastech s vyšším rizikem nákazy novým koronavirem střední školy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výuka dětí na základních školách zůstane dle ministra Prymuly prezenční | Foto: Filip Jandourek

„U středoškoláků má zavedení distančního vzdělávání nejmenší dopad na kvalitu poskytovaného vzdělání na rozdíl od druhých stupňů, kde se skutečně nechystáme tato opatření provést,“ řekl Prymula na dotazy Vojtěcha Munzara (ODS), podle kterého by měla být prezenční výuka zachována v co nejširší míře.

Prymula vylučuje uzavření základních škol. Ředitelské volno by podle něj mohlo oploštit křivku nákazy

Číst článek

Zavření středních škol má podle ministra snížit rychlost šíření nákazy. „Vycházel jsem ze situace, kdy my chceme snížit celkovou zátěž, aniž bychom dramaticky postihli ekonomiku,“ řekl Prymula. Veškerá jiná možná opatření by podle něho byla bolestivější.

Připustil, že i zavedení dálkové výuky na středních školách je citelné. „Jiným způsobem to v tuto chvíli řešit neumíme,“ dodal. V uzavřených školách se bude moci konat jen praktická výuka.

Opatření hygieniků se má ale dotknout i základních škol. Výuka hudební výchovy v nich bude od pondělí na 14 dnů bez zpěvu. Tělocvik bude na prvním stupni bez omezení, na druhém stupni by se měl konat venku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme