Plán na průzkumnou ražbu ve Frenštátě se vrací na začátek

Jak zdůraznil mluvčí Českého báňského úřadu Josef Suldovský, zrušení verdiktu nižší báňské instance rozhodně neznamená, že se v budoucnu razit nebude. Jde pouze o nové kolo projednávání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

těžební věž | Foto: Jan Rosenauer

"Od nuly se začíná, protože se objevila řada nových poznatků. Přišly jak ekologické aktivity, tak i po odborné stránce se objevila řada nových poznatků, které je nutno zvážit. Aby tedy naše rozhodnutí bylo objektivní do budoucna, tak se to vrátilo k Obvodnímu báňskému úřadu k novému projednání," vysvětlil Suldovský.

Starosta Frenštátu pod Radhoštěm a zároveň člen občanského sdružení Naše Beskydy Stanislav Hrabovský považuje rozhodnutí Českého báňského úřadu za dobrou zprávu. Ochránci Beskyd si totiž přejí zrušení a zasypání frenštátského dolu. "Je to úspěch, ale lépe by bylo, kdyby se ta otázka už definitivně vyřešila. Lze očekávat, že OKD samozřejmě znovu bude někdy v budoucnu iniciovat snahu o povolení průzkumné ražby. Doufám, že povolena nikdy nebude," dodává starosta Hrabovský.

Společnost OKD potvrdila, že bude nadále usilovat nejen o povolení průzkumné ražby, ale i následné těžby černého uhlí. "Rozhodnutí Českého báňského úřadu chápeme jako snahu vyhnout se jakýmkoliv chybám včetně formálních. Naši žádost tak bude opět projednávat a rozhodovat Obvodní báňský úřad v Ostravě," uvedla mluvčí OKD Věra Breiová.

Další kolo povolovacího řízení o průzkumné ražbě ve Frenštátě může trvat i několik měsíců.

Michal Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme