Senát vetoval návrh na snížení platu zastupitelů, kteří zároveň působí ve vládě či v Parlamentu

Senát zamítl snahu sněmovny snížit na dvě pětiny mzdu placených zastupitelů, kteří jsou členy Parlamentu nebo vlády. Senátoři v pátek návrhu vytýkali mimo jiné to, že odměny snižuje bez toho, aby se snížilo množství práce nebo odpovědnost placených zastupitelů z řad zákonodárců, a že zasahuje do chodu rozhodování samospráv. Poslanci mohou veto senátorů přehlasovat.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůze Senátu

Podle senátorů návrh zasahuje do chodu rozhodování samospráv. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Snížení odměn má podle tvůrců předlohy omezit hromadění funkcí ve veřejné správě. Kritici předlohy poukazovali také na to, že někteří zákonodárci souběžně působí ve svých původních zaměstnáních, přičemž jim by se mzda nekrátila.

Starostové a primátoři vydělávají podle velikosti obcí, měst a městských částí, které vedou, zhruba od 39 000 korun do 111 300 korun.

Hejtmani pobírají přibližně mezi 117 200 a 128 900 korunami, které náleží i primátorovi hlavního města. Základní plat poslance a senátora bez příplatků a náhrad činí 82 400 korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme