Plavby nejsou jen pro bohaté. Dají se pořídit už od devíti tisíc

Výletní plavby jsou stále oblíbenějším způsobem trávení dovolené i mezi obyvateli naší země. Cestovní kanceláře, které tento typ zájezdů prodávají, se shodují, že teď už mohou počet klientů, kteří se na plavbu vydali, počítat na tisíce a ne jen na stovky. Nejoblíbenější je přitom plavba po západní části Středozemního moře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní loď | Foto: Jana Šafaříková

Vedle destinace hraje u ceny za výletní plavbu hlavní roli také termín. Například v lednu nebo únoru jsou plavby výrazně levnější než v hlavní sezóně. Rozhoduje také, jakou kajutu si vyberete. Nejlevnější jsou ty bez balkonu a bez okna.

Například osmidenní plavba z italského Janova přes Barcelonu, Gibraltar a zpět vás na přelomu ledna a února vyjde v nejlevnější kajutě na méně než devět tisíc, kajuta s balkonem pak na 14 000 korun.

Plavbu po Středozemním moři si Češi oblíbili nejvíc. Tvoří asi 70 procent prodaných plaveb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Václavy Marešové o výletních plavbách v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

„Úplně nejoblíbenější plavby jsou plavby západním Středomořím s návštěvami Francie, Španělska, Tuniska, Mallorky a Sicílie,“ vysvětluje jednatel cestovní kanceláře Orbis Link René Močuba.

Podle něj máme často představu, že dovolenou na luxusní lodi si mohou dopřát jen ti nejbohatší, ale jak dodává majitel cestovní kanceláře Riviera Tour Pavel Číž, není tomu tak, a to především kvůli silné koruně a velké konkurenci plavebních společností.

„Dneska je tato dovolená už dostupná pro každého a cenově je zajímá i pro rodiny s dětmi, protože děti do 18 let jsou většinou na našich plavbách zdarma,“ uvedl Pavel Číž.

Dvě plavby, první Baltickým mořem a druhou po západní části Středozemního moře podnikl i Václav Sochor a tento typ cestování si oblíbil.

„Dívat se ať už z toho velkého okna nebo z toho balkonu na tu zem, na ty ostrovy, mezi kterými proplouváte, to je skutečně zážitek. A když si uvědomíte, že ta loď je až 300 metrů vysoká, tak samozřejmě podle toho, na jakém jste poschodí, tak je to něco jako pohled z letadla,“ řekl Václav Sochor.

V ceně zájezdu může být i doprava na místo vyplutí nebo můžete zvolit vlastní dopravu. Pavel Číž závěrem dodal, že i přes nešťastnou událost s lodí Costa Concordia jsou plavby velmi bezpečné.

Václava Marešová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme