Plechovky s DDT, zaslané zřejmě omylem do Ústí, zmizely

Zásilka nebezpečného pesticidu DDT, která se včera objevila s humanitární pomocí na magistrátu v Ústí nad Labem, zmizela. O likvidaci deseti kilogramových plechovek jedovaté a dávno zakázané látky se měl postarat Hasičský záchranný sbor. Kde DDT nakonec skončilo, nikdo neví a po jeho osudu se pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plechovka DDT | Foto: Hollinet

"Dali ji do ruky prvnímu hasiči, kterého uviděli. Teď jde o to, který hasič to byl, pravděpodobně to byl hasič dobrovolný, protože Hasičský záchranný sbor tady o tom neví," potvrdil Českému rozhlasu mluvčí magistrátu Milan Knotek. "Ono se také může stát, že tito hasiči, a je jich tady hodně i z jiných měst, prostě nadále intenzivně pracují a zatím tuto věc nehlásili."

Do Ústí DDT dorazilo ve vojenských vacích, starých pravděpodobně několik desítek let. Kromě plechovek s pesticidem obsahovaly i vařiče, konve na vodu a lopatky.

DDT je jedovatá látka na hubení škůdců, která byla v Československu zakázána v roce 1974. Stockholmská úmluva, kterou přijalo 127 zemí, zařadila DDT mezi dvanáct nejvíce nebezpečných jedů.

Zdenka Schovánková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme