Plyn příčinou evakuace 17 brněnských bytů

Obyvatelé 17 bytů ze dvou domů na Masarykově ulici v centru Brna museli být v podvečer evakuováni kvůli masivními úniku plynu. Ještě před tím, krátce před 17. hodinou, v přízemní prodejně jednoho z domů došlo při opravě plynového topení k výbuchu. Nikdo nebyl zraněn, ale přivolaní specialisté na místě naměřili až 70% procentní koncentraci plynu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči ve střehu u uzávěry | Foto: Otto Ballon Mierny

Jak dodává mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid, v současné době je horní část Masarykovy ulice od náměstí Svobody uzavřena a odvětrával se plyn z postižených prostor.

"Na místě pracují od 17 hodin kromě hasičů i pohotovostní čet plynáren, vodáren a elektráren a hledá se zdroj úniku plynu. V současné době jsou veškeré přívody plynu a elektřiny uzavřeny a rozhoduje o dalším opatření, podle toho, zda se koncentrace bude zvyšovat či ne," vysvětlil Haid.

Další měření má proběhnout kolem půlnoci. V každém případě zůstane oblast uzavřena do ranních hodin.

Plyn zřejmě explodoval při svařování topení. Protože se hasičům ani plynařům zpočátku nepodařilo najít místo závady, rozhodli se vyklidit i sousední dům.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme