Plynové masky podstoupí plánovanou revizi

Resort vnitra stahuje z úřadů a institucí plynové masky. Jde o předem plánovanou revizi, která má prověřit stav prostředků civilní ochrany. Většina masek totiž nevyhovuje současným bezpečnostním podmínkám. Podle ředitele správy majetku Hasičského záchranného sboru Miroslava Dvořáka totiž pocházejí ze 60. a 80. let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynové masky se stahují z 26 tisíc institucí a podniků - ty se tak v této mimořádné situaci ocitly zcela bez prostředků civilní ochrany. Jen od začátku září odvezla masky do speciálních skladů ministerstva zemědělství, školství, životního prostředí a spravedlnosti, včetně státních zastupitelství. Schopné masky budou podle Dvořáka opraveny a zbývající zlikvidovány.

Podle generálního ředitele Hasičského záchranného sboru Miroslava Štěpána je ve skladech civilní ochrany čtyři a půl milionu funkčních kompletů ochranných masek s filtry. V případě válečného ohrožení mají být podle rozhodnutí vlády z roku 1997 poskytnuty dětem do 15 let a starým a nemocným lidem - což je asi 1,7 milionů obyvatel.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme