Plynové masky podstoupí plánovanou revizi

Resort vnitra stahuje z úřadů a institucí plynové masky. Jde o předem plánovanou revizi, která má prověřit stav prostředků civilní ochrany. Většina masek totiž nevyhovuje současným bezpečnostním podmínkám. Podle ředitele správy majetku Hasičského záchranného sboru Miroslava Dvořáka totiž pocházejí ze 60. a 80. let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynové masky se stahují z 26 tisíc institucí a podniků - ty se tak v této mimořádné situaci ocitly zcela bez prostředků civilní ochrany. Jen od začátku září odvezla masky do speciálních skladů ministerstva zemědělství, školství, životního prostředí a spravedlnosti, včetně státních zastupitelství. Schopné masky budou podle Dvořáka opraveny a zbývající zlikvidovány.

Podle generálního ředitele Hasičského záchranného sboru Miroslava Štěpána je ve skladech civilní ochrany čtyři a půl milionu funkčních kompletů ochranných masek s filtry. V případě válečného ohrožení mají být podle rozhodnutí vlády z roku 1997 poskytnuty dětem do 15 let a starým a nemocným lidem - což je asi 1,7 milionů obyvatel.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme