Celníci zadrželi gang podezřelý z odčerpávání pohonných hmot Čepra

Celní správa zatkla skupinu lidí, kteří podle ní odčerpávali pohonné hmoty z potrubí společnosti Čepro u Kralovic v okrese Plzeň - sever. Škoda je kolem 200 milionů korun. Informoval o tom v pátek server Ekonomický deník.cz.

Praha/Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skad pohonných hmot společnosti Čepro v Třemošné u Plzně

Skad pohonných hmot společnosti Čepro v Třemošné u Plzně | Foto: Jana Kosová

Na přípravu krádeže pohonných hmot podle webu na konci loňského roku upozornili generálního ředitele Čepra Jana Duspěvu bývalí detektivové. 

Houška z Čepra si odpyká čtyři roky vězení za nevýhodné obchody, potvrdil odvolací soud

Číst článek

Zdroj obeznámený s případem deníku sdělil, že na základě informací od bývalých policistů Čepro s celníky odhalilo v lokalitě Hadačka navrtaný produktovod. „Navrtávka byla vyvedena podzemním protlakem asi 200 metrů do budovy, kde se pohonné hmoty stáčely,“ uvedl zdroj a doplnil, že podezřelou skupinu tvořili Rusové, Litevci a Češi.

Podle mluvčí krajské policie Pavly Burešové policie 14. května obdržela na tísňového lince oznámení o tom, že se v areálu jedné firmy na severním Plzeňsku pohybují podezřelé osoby. „Hlídka na místě omezila na osobní svobodě dvě osoby cizí státní příslušnosti. Použití donucovacích prostředků bylo však u jednoho z mužů neúčinné a z místa utekl,“ napsala na webu policie.

Gumový vak na 30 tisíc litrů

Při pátrání zadrželi dalšího cizince, který se údajně také podílel na trestné činnosti. Na místě našli policisté odstavený kamion, před nímž byl lodní kontejner a vedle něj karavan. „V kontejneru byl gumový vak o objemu asi 30 tisíc litrů a probíhalo přečerpávaní pohonných hmot do tisícilitrových barelů umístěných v návěsu kamionu,“ dodala mluvčí.

Přesný objem odcizených pohonných hmot a výše škody jsou předmětem vyšetřování, uvedla Burešová 17. května. Kriminalisté zjišťují další pachatele. Vrchní komisař zahájil 16. května trestní stíhání dvou cizinců ve věku 54 a 48 let pro krádež, kterou podle policie spáchali jako členové organizované skupiny. V souvislosti s případem policisté pátrají po muži, který z areálu firmy uprchl.

Vyjádření Duspěvy ani bezpečnostního ředitele Čepra Jiřího Nováka se nepodařilo deníku získat. Podle zakázky Čepra zveřejněné v květnu v registru smluv si ale firma objednala u společnosti Dekonta za milion korun bez DPH „odstranění navrtávky Kralovice“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme