Policisté řešili v Plzni výtržnictví fotbalových fanoušků, většinou příznivců Royalu Antverpy

Celkem sedm případů výtržností před fotbalovým utkáním Evropské ligy a po něm řešili ve čtvrtek policisté v Plzni. V šesti případech šlo o Belgičany a v jednom o Plzeňana. Na odvetu třetího předkola s domácí Viktorií přijelo do Plzně podle policie i zástupců města více než 1500 příznivců Royalu Antverpy.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Antverp při utkání předkola Evropské ligy v Plzni | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Jeden cizinec zůstává v policejní cele, řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

„Před utkáním jsme zadrželi čtyřiadvacetiletého cizince, podle všeho se dopustil trestného činu výtržnictví, neboť vhodil dýmovnici se svítícím efektem na čtyřčlenné družstvo policistů na koních,“ uvedla.

Policie zatím zná totožnost pěti mužů, kteří v Edenu použili pyrotechniku. Jeden se přihlásil sám

Číst článek

Díky včasné reakci dvou členů, kteří se rychle rozestoupili, nezasáhl policisty ani koně. „Řešíme ho ve zkráceném přípravném řízení (do 48 hodin), je v cele,“ dodala mluvčí. V Dřevěné ulici házeli cizinci dýmovnice, ale nikoho nezranili. Policie vše natočila na kamery a záznamy vyhodnotí.

Po zápase se fanoušci na náměstí a v Martinské ulici dopustili přestupků proti veřejnému pořádku tím, že rušili noční klid. „Zajistili jsme pět cizinců a jednoho Čecha. Vše bylo vyřešeno v přestupkové rovině příkazem na místě a hned jsme je pustili,“ uvedla mluvčí.

Před půlnocí už byl v Plzni klid. Po utkání odjela část fanoušků autobusy a auty zpět do Belgie, část jich zůstává v hotelích a penzionech v Plzni.

Kordon policistů odvedl kolem 18.00 z náměstí ke stadionu zhruba 1500 fanoušků, které kvůli pyrotechnice pečlivě lustrovala ostraha. Podle zasahujících policistů by to měl být zatím největší pochod fanoušků, který v Plzni při mezistátních zápasech doprovázeli. Lístek měla necelá tisícovka cizinců. Ti, kteří se na zápas nedostali, zůstali po městě a v restauracích. Po utkání už šli fandové ze stadionu sami bez doprovodu.

V Plzni kvůli fotbalovému utkání zasahovalo přes 100 policistů a strážníků. Nad městem létal vrtulník, policisté měli k dispozici i takzvaný schengenbus a mobilní monitorovací centrum. K žádnému zranění nedošlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme