Plzeň, kandidát na titul Evropské město kultury, představí nové aktivity

Kandidátský projekt Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 má novou uměleckou ředitelku. Stala se jí Yvona Kreuzmannová, která chce západočeskou metropoli úspěšně provést všemi koly soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeň | Foto: Západočeské muzeum

Podle Kreuzmannové má Plzeň oproti dalším kandidátským městům náskok, a tak se ho pokusí udržet: "Myslím si, že je dobré pomoci teď v závěru tvorby přihlášky do soutěže velmi přesně a pregnantně doformulovat a hledat evropské dimenze i tam, kde možná ani Plzeňané netuší. Na druhé straně domnívám se, že Plzeň dosáhla hodně i tím, jak rok a půl velmi intenzivně na všech věcech pracuje.

První kolo soutěže se uzavře letos v říjnu. Na Evropské hlavní město kultury 2015 zatím kandidují tři česká města. Kromě Plzně jsou to Ostrava a Hradec Králové.

Titul Evropské hlavní město kultury se každý rok uděluje dvěma vybraným městům ze dvou členských států EU, které po celý rok mají možnost představit Evropě jejich kulturní život a jeho rozvoj. Pro rok 2015 je to Česko a Belgie. Titul uděluje Evropská komise a Evropský parlament.

Jan Dvořák, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme