Vražda a pokus vraždy. Plzeňští kriminalisté obvinili po víkendu dva muže

Plzeňská policie obvinila z vraždy dva muže. Jeden z nich je podezřelý, že v sobotu zabil 17letého mladíka. Druhý v pátek podle kriminalistů zranil nožem dalšího muže. O vazbě na oba obviněné muže v pondělí rozhodne soud, informovala krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Jedním z obviněných je 19letý muž. Ten je podezřelý, že v sobotu ve čtvrti Bory smrtelně zranil sečnou zbraní na krku 17letého mladíka. Policie z vraždy obvinila také 26letého muže z Rakovnicka, který podle policie v pátek večer bodl po předchozí rozepři v Plzni – Slovanech 39letého muže do hrudníku. Napadený útok přežil.

První útok se odehrál v pátek navečer. Šestadvacetiletý muž, který čelí obvinění z pokusu vraždy a z nebezpečného vyhrožování, v Rubešově ulici na Slovanech napadl na ulici muže, zaútočil na jeho hrudník.

VIDEO: Pražská policie hledá muže, kteří u východu z metra Skalka napadli cestujícího a zlomili mu dva zuby

Číst článek

„Zraněný se utekl schovat a pachatel následně začal slovně vyhrožovat i jeho kamarádovi, zda chce také tak dopadnout. Druhý muž se uzamkl v autě, přičemž se pachatel snažil dostat dovnitř. Po chvíli toho zanechal a z místa odešel,“ popsala Korandová.

Podle neoficiálních informací byl útočník jedním z lidí, kteří vyšli z hospody a kopali do dodávky. Její řidič vystoupil a výtržníka okřikl. Když ho útočník bodl, utíkal se schovat do nedaleké firmy, odkud mu přivolali pomoc. 

Policisté po útočníkovi intenzivně pátrali a necelé čtyři hodiny po činu ho zadrželi v Plzni v Bukovci. Při dechové zkoušce mu naměřili 1,75 promile alkoholu. Zraněný muž je stále v péči lékařů.

Na místě zraněním podlehl

Druhá útok se stal v sobotu večer v bytě ve čtvrti Bory. Devatenáctiletý muž tam byl podle Korandové se svými známými. „Sečnou zbraní větší intenzitou napadl do oblasti krku sedmnáctiletého mladíka, který zraněním na místě podlehl. Motiv pachatelova jednání je předmětem šetření,“ řekla mluvčí.

Na obou místech policisté zajistili stopy, včetně obou zbraní. Důkazy prozkoumají znalci. Příčinu úmrtí sedmnáctiletého mladíka určí nařízená pitva. Policie bude také zjišťovat, zda nebyli pachatelé pod vlivem zakázaných návykových látek, dodala mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme