Dvanáct zraněných, škoda 40 milionů. Hasiči bojovali s požárem ubytovny v Plzni

Hasiči v Plzni v úterý od rána bojovali s požárem ubytovny v části Karlov. Jednopatrová ubytovna dělníků začala hořet kolem 8.00. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu, nasadili až 12 jednotek. Při zásahu se hasiči několikrát prostřídali. Dohašování trvalo až do středeční třetí hodiny ránní.

Aktualizováno Plzeň (Aktualizováno: 11:20 12. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V současné chvíli na místě působí vyšetřovatelé příčin požárů a Policie ČR, které poskytujeme součinnost,“ řekl ve středu mluvčí hasičů Petr Poncar.

Požár se podařilo lokalizovat v úterý asi po dvou a půl hodinách, ještě dlouho ale museli hasiči na ubytovnu chrlit proudy vody. Kde to bylo možné, rozebírali konstrukce a prolévali je vodou. Spolumajitel objektu, který přišel na místo, odhadl škodu na stavbě na 40 milionů korun, řekl Poncar. Skutečnou výši určí později vyšetřovatelé.

Při požáru se zranilo 12 lidí, z toho dva hasiči. Jeden ale začal po chvíli opět pracovat, druhého odvezli záchranáři s kombinací přehřátí a vyčerpání do nemocnice. S lehčími až těžkými zraněními tam odvezli také deset lidí z ubytovny.

Fakultní nemocnice podle mluvčí Gabriely Levorové přijala v obou svých areálech 11 lidí, z toho tři byli ošetřeni na urgentním příjmu.

„V současnosti je jeden pacient ve vážném, ale stabilizovaném stavu, dalších pět pacientů je hospitalizováno, dva jsou stále vyšetřováni a ostatní byli propuštěni do domácího ošetření. Nejčastějším poraněním byly zlomeniny, dýchací potíže a popáleniny prvního a druhého stupně,“ řekla Levorová.

Nemocnice aktivovala traumatologický plán číslo dvě, který se vyhlašuje v případě hromadného příjmu do 15 lidí. Posílila provoz na centrálním příjmu, na ambulanci chirurgické kliniky a na urgentním příjmu.

Borská ulice, která byla kvůli snadnějšímu průjezdu záchranářů uzavřená, je už průjezdná, řidiči by ale měli stále místem projíždět opatrně.

Na místě zůstávali policisté. „Budou střežit objekt a nadále informují nově příchozí obyvatele ubytovny o náhradním ubytování. Ráno, pokud vše půjde dobře a bude to možné, spolu s hasiči provedou ohledání místa činu," doplnila policejní mluvčí Martina Korandová. Policisté také stále vyslýchají svědky.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme