Plzeň se konečně dočká silničního obchvatu

Poslanecká sněmovna přehlasovala veto prezidenta Václava Havla a znovu přijala dřívější návrh, který stavbu prohlásil za veřejný zájem. Zákon tak má urychlit výstavbu plzeňského obchvatu. Norma také řeší případné neshody investora stavby s majiteli pozemků, kudy obchvat povede.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle autora předlohy, poslance ODS Václava Brouska, se bude v takovém případě postupovat podle stavebního zákona. Ten pamatuje na institut vyvlastnění, a tak investor nebude muset dokazovat veřejný zájem. Ceny za odkup pozemků se budou řídit znaleckými posudky.

Poslaneci přehlasovali i další prezidentské veto a schválili zvýšení státního příspěvku politickým stranám za mandát na 900.000 korun. Zákon o státním dluhopisovém programu, který stanovení výše příspěvku upravoval, prezident sněmovně vrátil 13. dubna, protože zásadně nesouhlasil se začleněním obsahově zcela nesouvisející novely do původně navrženého zákona.

Milan Kopp, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme